Aktualności

Oddaj stary telefon

17
05'12

Jakie telefony można zdać?
Wymienić można każdy używany telefon z baterią! Także ten z zarysowaną „szybką”, simlockiem, wytartymi guzikami, bez ładowarki. Nawet ten, który nie jest sprawny! Organizatorzy proponują rozsądną klasyfikację uszkodzeń, a Ty pozbywasz się zalegających w szafkach telefonów.

Dla siebie
Poprzez udział w akcji zbiórki i wymiany starych telefonów, pomagamy innym, nie obciążając swojego budżetu domowego i pozbywając się zalegających, niepotrzebnych rzeczy. Pieniądze uzyskane z wymiany starych telefonów przeznaczone są na Częstochowskie noclegownie.

Dla środowiska
Udział w akcji – wymiana starych, nieużywanych a nawet uszkodzonych telefonów komórkowych na pieniądze - to przyjazny środowisku proces. Organizatorzy zapewniają, że w ten sposób możliwie największa ilość z pozyskanych telefonów była ponownie wykorzystana (głównie na rynkach rozwijających się, gdzie barierą w dostępie do technologii telekomunikacyjnych jest cena nowych aparatów). Telefony komórkowe, które nie będą mogły być ponownie wykorzystane, zostaną zrecyklingowane w sposób nie zagrażający środowisku.