Aktualności

"Pontyfikat przełomów" - wystawa w DA

28
05'12

Zapraszamy do auli Duszpasterstwa Akademickiego "Emaus" do obejrzenia wystawy autorstwa Marty Raźniewskiej - stypendystki Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Prezentowane prace to cykl dwunastu grafik przedstawiających impresję na temat Dni Papieskich obchodzonych corocznie w naszym kraju.

Pod każdą z grafik są umieszczone komentarze odautorskie oraz teksty przygotowane przez osoby z częstochowskiej wspólnoty akademickiej.

„Pontyfikat przełomów” to hasło główne tej wystawy oraz tytuł pierwszej z prezentowanych prac. Pokazuje ona różnorodność barw, symbolizującą ludzi na różnych kontynentach. Twarze postaci są zwrócone ku sobie - symbolizują dialog. Można również zauważyć sylwetkę papieża który staje się częścią tego dialogu. Jan Paweł II łamał stereotypy, rozmawiał z przedstawicielami odmiennych religii, pokazywał jak ważna jest komunikacja i inicjatywa. Pozostawił on wiele inspirujących słów które dawały siłę i poruszały wielu ludzi do różnych działań. Jednym z nich jest Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia, której główną ideą jest wspieranie młodzieży i której działalność ma upamiętniać Pontyfikat Jana Pawła II przez promowanie nauczania Papieża i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury.

Ten rok jest dla mnie szczególny ponieważ jest to już ostatni rok kiedy należę do tego Dzieła. Dlatego też ta wystawa jest także moim osobistym podziękowaniem za wszystkie lata wspólnych działań, inicjatyw oraz każde dobre słowo. Zapraszam do obejrzenia tej wystawy.