Aktualności

Rio in Częstochowa! – najnowsze informacje

13
07'13

WIECZÓR CHWAŁY

Wszystko rozpocznie się 23 lipca, ale kulminacja nastąpi 27 lipca w czasie Wieczoru Chwały. Będzie to wieczór z czterema koncertami, ciekawymi gośćmi i wielkim uwielbieniem, które zakończy się transmisją z Rio de Janeiro. Będziemy mieć bezpośrednie połączenie ze Światowymi Dniami Młodzieży w Brazylii. Na Wieczór Chwały zaproszona jest cała Częstochowa, bez względu na to czy ktoś się zapisał czy nie. Zapraszamy wszystkich młodych ludzi, nie tylko uczestników Forum. Wstęp oczywiście będzie wolny.

KONCERTY

We wtorek (23 lipca) wieczorem odbędzie się pierwszy koncert. Wystąpi zespół z Holandii, Jacob’s Ladder. To czwórka muzyków, którzy grają muzykę chrześcijańską w gatunku rock. Po koncercie podzielą się świadectwem swojej wiary. Podczas Wieczoru Chwały (27 lipca) w programie są cztery koncerty. Wystąpią dwa zespoły z Polski i dwa z zagranicy. Wśród polskich wykonawców usłyszymy Bęsia, który jest raperem nawróconym w Medjugorje. Przez rap, przez swoją muzykę mówi o doświadczeniu swojej wiary. Drugą grupą jest StronaB. To propozycja dla tych, którzy lubią ostre, mocne brzmienie. Zespoły zagraniczne to UnderTrees łączący Słowację, Francję i Wybrzeże Kości Słoniowej. To nieco spokojniejsze brzmienie, bardziej delikatne dźwięki soul, czy ballady w stylu pop. Ostatni zespól to czeska grupa OhMy. Oni stworzyli naszą piosenkę tytułową.

UDZIAŁ W FORUM

Osoby, które nie zarejestrują się przez stronę internetową, będą mogły zarejestrować się w trakcie Forum. Jeżeli ktoś chce przyjechać tylko na dzień lub dwa to również istnieje taka możliwość. Na bieżąco będziemy umieszczać informacje na stronie internetowej oraz profilu facebookowym.

GOŚĆ SPECJALNY

Gościem specjalnym Wieczoru Chwały będzie John Pridmore. Jest on nazywany Bożym Fryzjerem. Jego historia jest bardzo zaskakująca, był gangsterem, który w pewnym momencie poznał kogoś i ta osoba odmieniła jego życie. Myślę, że na tak ciekawe spotkanie nie trzeba specjalnie dłużej nikogo zapraszać. Będzie bardzo inspirująco i ciekawie. Wieczór Chwały będzie trwał aż do około 3 w nocy, ponieważ będziemy się łączyć „na żywo” z Rio de Janeiro w trakcie czuwania z papieżem Franciszkiem.

WARSZTATY

Wiemy już, że w czasie Forum na pewno będzie nauka zumby, nauka przygotowywania napojów owocowych, różnego rodzaju sporty, warsztaty fotograficzne oraz filmowe, nauka masażu.

PATRON HONOROWY

We wtorek (23 lipca) w czasie wieczornej Mszy św. (godz. 17:45) pojawi się nasz najważniejszy gość, a zarazem gospodarz całego wydarzenia – abp Wacław Depo. Msza św. pod przewodnictwem metropolity częstochowskiego zostanie odprawiona na placu przy Wyższym Seminarium Duchownym. Mamy nadzieję, że Ksiądz Arcybiskup zostanie z nami na dłużej aniżeli tylko w czasie Mszy św. Wiemy, że będzie na pewno z nami w środę wieczorem, w czasie Wieczoru Maryjnego w Kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze.

Wszelkie informacje na http://rioinczestochowa.pl/