Kim jesteśmy

Jesteśmy grupą studentów z częstochowskich uczelni, którą założył sam Pan, odkrywając w sercu każdego z nas, że studia to nie wszystko! Najwyższy pociągnął nas za sobą, a my daliśmy Mu się uwieść :)

W Duszpasterstwie Akademickim gromadzimy się wspólnie na Eucharystii, adoracjach oraz spotkaniach formacyjnych, gdzie pogłębiamy swoją wiarę, czasem także uczymy się jej od nowa, dzielimy się wzajemnie naszym świadectwem życia. Jednym słowem, jak uczniowie z Emaus, małymi krokami podążamy za Chrystusem!

Oprócz rozwoju duchowego dbamy także o potrzeby młodego ciała :) Organizujemy wspaniałe bale andrzejkowe, sylwestrowe, karnawałowe, juwenaliowe, a w ciągu roku, żeby się trochę podszkolić - kursy taneczne.

Jeździmy też gdzie tylko się da. Obozy narciarskie, majówki w górach, spływy kajakowe, Światowe Dni Młodzieży, Spotkania Młodych Taize, zaś wspólnotowe rekolekcje to nasza tradycja, a kto wie, co jeszcze wymyślimy :)

Nasza wspólnota uczy także dawać siebie drugiemu człowiekowi. W DA prowadzimy wolontariat dla niepełnosprawnych oraz dzieci z rodzin najbardziej potrzebujących, a w czasie świąt zamieniamy się w Świętego Mikołaja i roznosimy prezenty biednym dzieciom naszego miasta.

Nie zdołamy tu wszystkiego wymienić, ale dzieje się u nas naprawdę dużo i z pewnością stworzymy jeszcze więcej, kiedy do nas dołączysz!
A to wszystko ku Bożej chwale!