Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1 Niedziela Adwentu – rok B – 29 listopada 2020 r.

 1. Dzisiaj rozpoczyna się Adwent – czas, w którym pragniemy przez Msze św. roratnie, rekolekcje
  i spowiedź św. przygotować się do pamiątki Bożego Narodzenia i ponownego przyjścia Jezusa na końcu czasów. Msze św. roratnie o godz. 7.00 od poniedziałku do piątku. Temat Rorat: Nie jesteś SAM. (SAM, czyli Spowiedź-Adoracja-Msza). Po Roratach zapraszamy wszystkich na wspaniałą herbatę z goździkami i pomarańczą. W czasie Rorat wszystkie dzieci będą mogły uczestniczyć
  w konkursie z nagrodami. Zachęcamy, by zabrać lampiony i dobry humor.
 2. Od dzisiaj w naszym kościele Msze św. w niedzielę o godz. 10.00, 11.30, 19.00, (Msza recytowana), 20.00 oraz 21.00 (Msza recytowana). W tygodniu Msze św. od poniedziałku do piątku o godz. 7.00
  i 19.00. NIE BĘDZIE Mszy św. o godz. 18.00. Przypominamy WSZYSTKIM o bezwzględnym obowiązku noszenia maseczki lub przyłbicy w kościele w czasie nabożeństw liturgicznych.
 3. Możemy również dzisiaj po Mszy św. złożyć podpis pod projektem obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej „TAK dla rodziny, NIE dla gender”. Podpisy zbierają przedstawiciele rodzin w auli pod kościołem.
 4. Dziękujemy Państwu Annie i Michałowi Frąckowiczom za poprowadzenie tegorocznego Remontu Małżeńskiego. Niech Bóg wynagradza i umacnia w życiu osobistym i wspólnotowym oraz
  w posłudze głoszenia. Dziękujemy również Wspólnocie Rodzin Emaus za zorganizowanie tego wspaniałego czasu.
 5. Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do czwartku po Mszy o godz. 19.00 – 30 minut w ciszy. „Dialogi nikodemowe” w piątek od godz. 18.00.
 6. SPOTKANIA FORMACYJNE w tym tygodniu:
  W ŚRODĘ na godz. 20.00 zapraszamy Wspólnotę 25+
  W CZWARTEK na godz. 20.00 zapraszamy wszystkich studentów
 7. W sobotę 5 grudnia o godz. 10.00 zapraszamy wszystkich chłopców od 2 klasy SP wzwyż, na spotkanie kandydatów na ministrantów.
 8. Dziękujemy za posprzątanie kościoła osobom, które choć nie przynależą do konkretnych wspólnot formacyjnych, podejmują świadomie odpowiedzialność za naszą parafię i wspólne dobro, w którym uczestniczymy. W najbliższy piątek proszę o posprzątanie kościoła Wspólnotę Rodzin Emaus.
 9. Fundacja Akademicka „Na Progu” wznawia co roczny kurs języka włoskiego. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w środę 2 grudnia o godz. 16:00 w DA. Koszt za cały semestr to zaledwie 200 zł, a w przypadku studenta, koszt ten jest równy 120 zł. Szczegóły na plakacie lub na stronie Facebooku fundacji.
 10. Dziś można zakupić pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Całkowity dochód z opłatków będzie przeznaczony na ogrzewanie naszego kościoła. Opłatki są wystawione obok chrzcielnicy.
 11. Przy wyjściu z kościoła można nabyć świece Caritasu jako wigilijne dzieło pomocy dzieciom. Koszt małej świecy 7 zł, a dużej – 15 zł.
 12. Prekany, czyli bezpośrednie przygotowanie do małżeństwa odbędą się w naszej parafii od 4 do 6 grudnia. Szczegóły na naszej stronie duszpasterstwa.
 13. Już za tydzień Rekolekcje adwentowe, które będziemy przeżywać w dniach od 6 do 9 grudnia. Poprowadzi je ks. Krzysztof Kralka – dyrektor i formator PSNE z Lublina. To szczególny czas odnowy, zwłaszcza, że w czasie okresu Wielkiego Postu nie było takiej możliwości. Zgromadźmy się, by wspólnie słuchać Słowa Bożego. W czasie naszych Rekolekcji w poniedziałek 7 grudnia o godz. 20.00 kolejny Wieczór Uwielbienia z modlitwą o uzdrowienie rozpoczynający Dobę Eucharystyczną. Godzinowy harmonogram adoracji przy wejściu do kościoła. Prosimy o wpisywanie się w dowolnej godzinie. We wtorek 8 grudnia o godz. 20.00 Nabożeństwo pokutne. W środę 9 grudnia będzie Dzień Spowiedzi.
 14. Nasza parafia włącza się w ogólnopolską akcję „Pieluszka dla Maluszka”, przez którą chcemy wspomóc najbardziej potrzebujące dzieci z częstochowskiego ośrodka. Zachęcamy do sporządzenia paczki, w której będą znajdowały się najbardziej potrzebne artykuły chemii kosmetycznej. Dary będzie można składać od przyszłej niedzieli. Już dziś dziękujemy za każdą okazaną pomoc.
 15. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej – naszego tygodnika Niedziela oraz dwumiesięcznika „Tęcza”.