Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - 13 czerwca 2021 r.

13
06'21
 1. Dzisiaj po każdej Mszy św. w auli na dole będą zbierane podpisy dla inicjatywy ustawodawczej „StopLGBT” oraz pod obywatelskim projektem ustawy „Stop aborcji 2021”. Zachęcamy do włączenia się w to dzieło obrony życia nienarodzonych oraz troski o katolickie wychowanie dzieci.
 2. Nabożeństwa czerwcowe codziennie od poniedziałku do piątku i w niedzielę o godz. 18.30. W poniedziałki na nabożeństwa czerwcowe zapraszamy wszystkie dzieci. Będą „bajkowe” niespodzianki.
 3. SPOTKANIA FORMACYJNE w tym tygodniu:
  W ŚRODĘ o godz. 18.00 – spotkanie scholi dziecięcej
  W CZWARTEK o godz. 19.30 – spotkanie SNE.
 4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy pół godziny po Mszy o godz. 19.00 od poniedziałku do środy. W piątek „Dialogi nikodemowe” od godz. 17.00.
 5. Dziękujemy Wspólnocie 25+ za piątkowe posprzątanie kościoła. W najbliższy piątek proszę o posprzątanie kościoła Studentów.
 6. W przyszłą niedzielę Wspólnota Rodzin Emaus organizuje w Olsztynie w Ośrodku „Święta Puszcza” -  „RODZINNY PIKNIK”. Rozpoczęcie o godz. 15.00, zakończenie ok. godz. 19.00. Zapraszamy rodziny z dziećmi. Będzie to czas budowania relacji i odpoczynku.
 7. Zapraszamy wszystkich studentów i pracowników uczelni wyższych miasta Częstochowy
  w niedzielę 27 czerwca o godz. 20.00 na Mszę św. na zakończenie roku akademickiego 2020/2021. Eucharystii będzie przewodniczył ks. Arcybiskup Wacław Depo i udzieli w tym czasie Sakramentu Bierzmowania studentom, którzy przygotowywali się w tym roku formacyjnym do przyjęcia Bierzmowania. Polecajmy ich Bogu w naszych modlitwach, dziękując za wszelkie dobro tego roku akademickiego.
 8. 28 czerwca wspomnienie św. Ireneusza BM, naszego patrona. Jest to dzień odpustu
  w naszej wspólnocie parafialnej. Zaplanujmy już dzisiaj czas, by móc w pełni uczestniczyć w Eucharystii i przyjąć łaski związane z odpustem.
 9. Sprzątanie generalne naszego kościoła przed zakończeniem roku akademickiego będzie w piątek 25 czerwca. Serdecznie zapraszamy na godz. 9.00 wszystkich studentów. Na godz. 16.00 prosimy o pomoc Wspólnotę 25+, natomiast po Mszy wieczornej zapraszamy Wspólnotę Rodzin Emaus. Prosimy również osoby nie formujące się w/w wspólnotach o pomoc. Zapraszamy na dowolną godziną. Pracy jest bardzo wiele.
 10. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej – naszego Tygodnika Niedziela. Można zabrać darmowy dodatek Niedzieli Młodych. Polecamy również słuchanie Katolickiego Radia Fiat.
 11. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia i zdrowia.