Aktualności

Święte Triduum Paschalne w naszej parafii

Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00, w tym dniu przypada 10 rocznica śmierci św. Jana Pawła II,

Wielki Piątek Męki Pańskiej – Droga Krzyżowa o godz. 18.15, Liturgia Męki Pańskiej o godz. 19.00, w tym dniu powstrzymujemy się od pokarmów mięsnych i zachowujemy post ilościowy,

Wielka Sobota – oczekiwanie na Zmartwychwstanie,

Wigilia Paschalna z procesją rezurekcyjną o ...

Więcej

Sztafeta wielkopostna

Ruszyła właśnie sztafeta wielkopostna. Chcemy trwać przez 40 dni Wielkiego Postu o chlebie i wodzie. W tym roku pościmy w intencji pokoju na świecie, prześladowanych chrześcijan w Syrii oraz odnowy w wierze dla naszego środowiska akademickiego.

 

Wystarczy zadeklarować choćby jeden dzień postu o chlebie i wodzie, aby włączyć się w to wielkie dzieło. Zapraszamy do zapisów.

Więcej

Koszulki

Jeśli czujesz się związany z Duszpasterstwem Akademickim, jesteś naszym sympatykiem, bądź po prostu chcesz mieć coś co jest jedyne i niepowtarzalne w swoim rodzaju, czego nigdzie indziej nie znajdziesz - to najlepsza okazja, aby nabyć koszulkę DA „Emaus”. Będzie ona dostępna w dwóch kolorach: czerwona dla Pań i niebieska dla Panów.
Znajdzie się na niej logo Duszpasterstwa oraz imię z tyłu ...

Więcej

Spotkanie

Wszystkie Miłe Panie z Naszego Duszpasterstwa Akademickiego, panowie serdecznie zapraszają jutro po mszy św. wieczornej (ok. 21:00) do auli, aby wyrazić im wdzięczność za to że zwyczajnie SĄ :)
Z dedykacją dla wszystkich Kobiet werset z Pisma Świętego: Pnp 4,1.

Więcej

Rekolekcje wielkopostne

W ramach przygotowania do świętowania Zmartwychwstania Pana Jezusa zapraszamy na rekolekcje wielkopostne od 23 do 25 marca. Konferencje wygłosi ks. Tomasz Knop, dr teologii duchowości.

Rozpoczynamy Mszą o 20.00 z krótka homilią, a po niej wysłuchamy rozważań. Temat rekolekcji: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”.

Więcej

Peregrynacja symboli Światowych Dni Młodzieży

Symbole Światowych Dni Młodzieży - krzyż wraz z ikoną Matki Bożej - podarowane przez Papieża św. Jana Pawła II młodym ludziom będą w DA EMAUS 25 marca od godz. 19.00. Plan peregrynacji:

- 19.00 przywitanie symboli ŚDM
- 20.00 EUCHARYSTIA
- ok. 21.00 nauka rekolekcyjna
- ok. 22.00 UWIELBIENIE
- ok. 23.15 indywidualna adoracja symboli ŚDM

Cały plan peregrynacji tych znaków ...

Więcej

Spotkanie z Patrycją Hurlak

Dnia 9 marca gościmy Patrycję Hurlak - aktorkę i autorkę książki „Nawrócona wiedźma”. Zapraszamy na spotkanie z panią Patrycją, która dzieli się świadectwem wiary i opowiada o zagrożeniu okultyzmem. Rozpoczynamy po wieczornej Mszy św.

Więcej

Czuwanie na Jasnej Górze

11 marca na Jasnej Górze nasze duszpasterstwo prowadzi czuwanie w kaplicy cudownego obrazu Najświętszej Maryi Panny. Rozpoczynamy o 21.00 apelem, a kończymy Eucharystią o 24.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Więcej

Filmik podsumowujący

Zapraszamy do zapoznania się z filmikiem podsumowującym wyjazd do Zakopanego, który został wyświetlony w pierwszym dniu rekolekcji wielkopostnych.

Więcej

Film pt. "Gdy budzą się demony"

Zapraszamy na projekcje filmu "Gdy budzą się demony" w najbliższą sobotę (28 III 2015 r.) o godz. 19.00 do naszego kościoła. Wstęp wolny.

Więcej

Apel Fundacji Akademickiej "NA PROGU"

Jeśli jeszcze nie złożyłeś swojego PITu to bardzo prosimy dopisz do niego ważną rzecz. Pomnóż liczbę z rubryki nr 126 przez 1% i wpisz zaokrąglony (w dół) wynik w rubrykę z nr 132. Nie zapomnij też wpisać numer KRS 0000308935 w rubrykę z nr 131.

Dzięki temu, te kilka złotych zamiast trafić do rządowego worka z wielką niewiadomą trafi do ...

Więcej

Spotkanie z Marcinem Jakimowiczem

We wtorek 17 marca zapraszamy na spotkanie z redaktorem „Gościa Niedzielnego” Marcinem Jakimowiczem pt. „Dziecinada”. Spotkanie odbędzie się po wieczornej Mszy świętej o godz. 19.00.

Więcej