Aktualności

CZUWANIE NA JASNEJ GÓRZE

Jak co roku - jak dawniej z mamą czy z tatą albo pieszo z parafią czy tuż przed Maturą - pielgrzymujemy do Matki Boskiej Częstochowskiej. Zapraszamy Środowisko Akademickie Częstochowy - na NOCNE CZUWANIE w Kaplicy naszej Matki.

Więcej

ORĘDZIE FRANCISZKA NA ŚWIATOWY DZIEŃ MŁODZIEŻY 2017

"Podobnie jak młoda Maryja możecie sprawić, aby wasze życie stało się narzędziem dla ulepszenia świata. Jezus was wzywa, abyście pozostawili swój ślad w życiu, ślad, który naznaczyłby historię, waszą historię i historię wielu osób" - napisał papież w orędziu na tegoroczny, 32. Światowy Dzień Młodzieży.

Jak wiadomo będzie on obchodzony w poszczególnych diecezjach, a jego hasłem są słowa zaczerpnięte z kantyku ...

Więcej

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 2017

REKOLEKCJE AKADEMICKIE odbędą się 3 - 5 kwietnia 2017r. czyli od poniedziałku do środy o godz. 20.00 (Msza św. z homilią) i 21.00 (nauka rekolekcyjna). Spowiedź we wtorek od godz. 19.00.   

Więcej

DROGA KRZYŻOWA NA TERENIE Auschwitz II – Birkenau

Zapraszamy środowisko akademickie Częstochowy do udziału w Drodze Krzyżowej na terenie Auschwitz II – Birkenau (Brzezinka).
Jak co roku wracamy do miejsca męczeńskiej śmierci Edyta Stein, która jest Patronką zarówno studentów jak i nauczycieli akademickich.

Więcej

Kurs języka angielskiego - spotkanie organizacyjne.

Spotkanie organizacyjne: 6 marca 2017 (poniedziałek) godz. 15.30 w auli Duszpasterstwa Akademickiego Emaus (Częstochowa, ul. Kilińskiego 132)
Poziom: Starter (od podstaw)
Koszt: 100 zł (12 spotkań w semestrze)
Zajęcia odbywają się raz w tygodniu, po 60 minut.
Nie trzeba się wcześniej zapisywać, po prostu PRZYJDŹ!

Więcej

EWANGELIZACYJNA PROJEKCJA FILMOWA

Film, którym zachwycił się Papież Franciszek i powiedział po obejrzeniu: "Polecam ten film z całego serca. Powinien zobaczyć go każdy, kto ma wątpliwości w wierze."

Serdecznie zapraszamy na premierowy pokaz w Częstochowie filmu "SZARE ANIOŁY" - 18 marca (sobota) 2017r. o godz. 19.00 w naszym duszpasterstwie.

Więcej

SPOTKANIE Z TIMEM GUÉNARD

Nie sposób bogactwa życia jednego człowieka zamknąć w kilku słowach, zdaniach. Tym bardziej jest to niemożliwe w przypadku historii życia Tima Guénard, której różnorodność doświadczeń, emocji i uczuć starczyłoby na kilka życiorysów. Warto znaleźć czas 22 marca 2017r. by przyjść na spotkanie z tym niezwykłym mężczyzną.

Więcej