Aktualności

Koncert Bartka Jaskota w DA

Zapraszamy na koncert Bartka Jaskota, który odbędzie się 2 października po mszy św. o godz. 20.00. Wstęp wolny.

Więcej

Język włoski w DA

Podróże kształcą a języki ułatwiają każdy wyjazd, dlatego w naszym DA uczymy się języka włoskiego z native speaker’em. Dzięki niemu nasze „Emaus” staje się małą Italią.


Spotkanie organizacyjne odbędzie się 5 października (środa) o godz. 17.30 w Auli Duszpasterstwa Akademickiego. Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane - zarówno kontynuujące naukę, jak i do grupy początkującej.

Więcej

Język angielski w DA

Do you speak English? No? No problem! Zacznij z nami naukę angielskiego i swobodnie ruszaj w świat.

Spotkanie organizacyjne odbędzie się 5 października (środa) o godz. 17.30 w Auli Duszpasterstwa Akademickiego. Zapraszamy!

Więcej

Zapraszamy na różaniec

W miesiącu październiku zapraszamy na modlitwę różańcową - w tygodniu o godz. 18.30 a w niedziele o godz. 19.30.

Więcej

Inauguracja roku akademickiego na Akademii im. Jana Długosza

Rektor i Senat Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie mają zaszczyt zaprosić na 41. Inaugurację Roku Akademickiego 2011/2012, która odbędzie się 4 października 2011 roku o godz. 10.30 w budynku Akademii im. Jana Długosza przy ul. Armii Krajowej 13/15, aula nr 22.

Więcej

Inauguracja roku akademickiego na Politechnice Częstochowskiej

Rektor i Senat Politechniki Częstochowskiej mają zaszczyt zaprosić na Uroczystą Inaugurację Roku Akademickiego 2011/2012. Uroczystość odbędzie się w środę 5 października 2011 r. o godz. 10.00 w Auli Wydziału Zarządzania przy Al. Armii Krajowej 19.

Więcej

Inauguracja roku akademickiego w Wyższym Seminarium Duchownym

Rektor Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Częstochowskiej zaprasza na uroczystą inaugurację roku akademickiego 2011/2012. Uroczystość odbędzie się 7 października 2011 o godz. 10.00 w gmachu WSD w Częstochowie, ul. św. Barbary 41.

Więcej

Inauguracja roku akademickiego w Akademii Polonijnej w Częstochowie

XX Inauguracja Roku Akademickiego 2011/2012 w Akademii Polonijnej w Częstochowie połączona z odsłonięciem Pomnika Ryszarda Kaczorowskiego, ostatniego Prezydenta II RP, Wielkiego Protektora Akademii Polonijnej w Częstochowie, 8 października 2011r, godz. 10.30, Centrum Kongresowe Akademii Polonijnej, ul. Pułaskiego 4/6, Częstochowa.

Więcej

Inauguracja roku akademickiego w CJE-NKJO

Dyrekcja i Rada Programowa Centrum Języków Europejskich - Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych w Częstochowie mają zaszczyt zaprosić na XX - Jubileuszową Inaugurację Roku Akademickiego 2011/2012. Uroczystość odbędzie się w dniu 10 października 2011 o godz. 11.00 w sali kolumnowej CJE-NKJO w Częstochowie przy Al. Jana Pawła II 126/130.

Więcej

Spotkanie Częstochowskiego Klubu Frondy

Serdecznie zapraszamy na spotkanie Częstochowskiego Klubu Frondy. Temat spotkania brzmi:


Naród, Państwo, Kościół.


Gościem najbliższego spotkania będzie

Tomasz Terlikowski

doktor filozofii, publicysta, redaktor naczelny portalu Fronda.pl, wykładowca, a przede wszystkim ojciec czwórki dzieci.

Po spotkaniu będzie możliwość nabycia publikacji z dedykacją autora.

Zapraszamy na spotkanie we wtorek, 20 września o godz. 19.00 przy kościele akademickim pw. św. Ireneusza ...

Więcej

Prośba o modlitwę za Karola

Karol, dla którego wszyscy razem szukaliśmy dawcy szpiku, 9 września w nocy dostał szansę na życie. Jest po przeszczepie. Przed nim bardzo trudne godziny, potem dni i tygodnie, dlatego bardzo proszę całą wspólnotę Emaus o wsparcie modlitewne. Za okazaną pomoc serdeczne Bóg zapłać.
Z pozdrowieniami
Jowita Kostrzewska 

Więcej

Zapraszamy do Diakonii Muzycznej DA!!!

Diakonia Muzyczna Duszpasterstwa Akademickiego EMAUS ma na celu doskonalenie warsztatu muzycznego oraz rozwój duchowy studentów. Formacja ta ma pomóc w modlitwie obecnym na Mszach Świętych oraz jeszcze mocniej zaangażować się w posługę innym ludziom. Nasza oprawa muzyczna jest formą świadectwa Bożej Miłości. Jeśli rzeczywiście doświadczyło się działania Ducha Świętego we własnym życiu, to nie można tego zatrzymywać tylko dla siebie ...

Więcej