Aktualności

Warsztaty psychodietetyczne dla kobiet

Fundacja Akademicka NA PROGU zaprasza na warsztaty psychodietetyczne dla kobiet "Głód Ewy", które odbędą się 6 czerwca 2015 r. o godz 11.00 w Duszpasterstwie Akademickim Emaus. Warsztaty dotyczyć będą dwóch bardzo ważnych dla wszystkich Pań tematów - jedzenia oraz pragnienia miłości.

 

Poprowadzą je Karolina Szostkiewicz (dietetyk) oraz Dorota Bielawska (pedagog).
Koszt: dobrowolna ofiara. Zapisy: fobik@o2.pl (liczba miejsc ograniczona).

Więcej

Spotkanie Częstochowskiego Klubu Frondy

Najbliższym gościem Częstochowskiego Klubu Frondy będzie ks. prof. Tadeusz Guz. Temat spotkania brzmi: „Chrześcijaństwo katolickie podstawą najdoskonalszej kultury ludzkiej”. Spotkanie odbędzie się 11 czerwca 2015 roku o godz. 20.00 w naszym kościele.

Więcej

Bal z klasą

Już za niecały tydzień, w środę 20 maja, odbędzie się "Bal z klasą". Serdecznie zapraszamy, aby włączyć się do zabawy. Liczba miejsc ograniczona!

 

Szczegóły na plakacie. Zapisy do 18.05.2015 u Alicji Świerkowskiej (tel.: 517 393 922).

Więcej

Juwenalia

Studenci świętują, a więc i DA „Emaus” zaprasza do wspólnej zabawy i integracji. Poniżej przedstawiamy program tygodniowy.

 

Środa (20.05)
Bal z klasą w Klub „Filutek”, mieszczącym się w akademiku Bliźniak.

 

Czwartek (21.05)
Wspólne grillowanie w DA tuż po mszy świętej ok. 20. Jedyne o co trzeba zadbać to własne kiełbaski :) W międzyczasie planowana wspólna integracja podczas różnego rodzaju ...

Więcej

Marsz dla życia i rodziny

Marsz dla życia i rodziny rozpocznie się o 15.00 Mszą św. w katedrze. O 16.00 – zbiórka uczestników, a po niej przemarsz na Błonia Jasnej Góry. Około g. 17.00 dotrzemy na Błonia Jasnej Góry i przeżyjemy hołd z białych kwiatów pod figurą Maryi Niepokalanej. Później czeka nas spotkanie rodzinne i atrakcje dla dzieci.

Więcej

Spotkanie Częstochowskiego Klubu Frondy

Zapraszamy na spotkanie z dr. Stanisławem Krajskim we wtorek o 20.00. Tematem spotkania będzie "Masoneria a bankowość i gospodarka. Czy Polska została skolonizowana?" Dr Stanisław Krajski - historyk filozofii, nauczyciel akademicki, publicysta, prozaik, tłumacz i promotor książek i prac Radomira Malego. Uzyskał stopień doktora nauk filozoficznych. Objął funkcję adiunkta na Wydziale Filozofii Chrześcijańskiej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Wykłada ...

Więcej

Pokaz filmu "Ja jestem"

W niedzielę 24 maja o godz. 21.00 odbędzie się w naszej parafii pokaz filmu pod tytułem "Ja Jestem". To wyjątkowy film o Jezusie Chrystusie w pełni i prawdziwie obecnym w Eucharystii, w Najświętszym Sakramencie. To film, przez który sam Pan Jezus mówi do serca człowieka.  Po projekcji filmu adoracja Najświętszego Sakramentu wraz z modlitwą zawierzenia życia Panu Jezusowi w ...

Więcej

Spotkanie z o. Tomaszem Maniurą

Już w najbliższą środę po Mszy świętej zapraszamy na spotkanie z O. Tomaszem Maniurą OMI. Jest on założycielem "NINIWA TEAM" oraz inicjatorem dalekich wypraw rowerowych. Wraz z uczestnikami będzie dzielił się wspomnieniami z zeszłorocznej Wyprawy w nieznane. Serdecznie zapraszamy!

Więcej

Dzień skupienia

Zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich studentów na wyjazdowy dzień skupienia połączony z wszelako rozumianą integracją. Tematem dnia skupienia będzie "Tajemnica Eucharystii"- czyli co powinniśmy wiedzieć, a czego jeszcze nie jesteśmy świadomi. Dzień skupienia odbędzie się w Kokotku k. Lublińca w dniach 8.05-10.05.

 

Koszt wyjazdu to 60 zł. Zapisy do 5.05 u Agnieszki Kluf (tel. 537 489 385) i ...

Więcej

Spotkanie z cyklu Kościół-miłość-seks

Ostatnie w tym roku akademickim spotkanie z cyklu Kościół-miłość-seks odbędzie się w środę o 20.00. Serdecznie zapraszamy!

Więcej