Aktualności

Ks. PAWLUKIEWICZ w Częstochowie

Zapraszamy studentów i wszystkich słuchaczy na konferencje:
KATOLIK - bierny, mierny ale wierny???

Poniedziałek - wtorek
8-9 października 2012

godz. 19.00 - Msza z medytacją Słowa (ks. Piotr P.)
godz. 19.45 konferencja (ks. Piotr P.)

Więcej

Wieczór uwielbienia

Zapraszamy na kolejny Wieczór uwielbienia. Jako Wspólnota chcemy spotykać się razem, aby w jedności i w wolności uwielbiać Pana Boga! Są to spotkania otwarte. Wspólnota Rodzin Emaus zaprasza wszystkich, którzy pragną modlić się razem z nami. Modlimy się słowem, śpiewem, tańcem... Spotykamy się 29 września /sobota/ o godzinie 20.00 w DA Emaus przy ul. Kilińskiego 132.
Zapraszamy Cię do ...

Więcej

Liturgiczna Inauguracja Roku Akademickiego 2012/2013

Pragniemy serdecznie zaprosić na liturgiczną inaugurację roku akademickiego 2012/2013 w Kościele Akademickim PPA św. Ireneusza BM w Częstochowie, ul. Kilińskiego 132, w niedzielę 7 października 2012 r. o godz. 20.00.
Uroczystości  przewodniczył będzie JE Ks. Abp Wacław Depo - Metropolita Częstochowski.   

Po Mszy Św. zapraszamy do Auli, gdzie będzie okazja złożyć życzenia solenizantowi Abp. Wacławowi DEPO.

Więcej

PONIEDZIAŁKI: Seminarium Odnowy Wiary

Osiem tygodni, które mogą zmienić twoje przeżywanie obecności Ducha Świętego:

- na modlitwie - doświadczysz modlitwy wspólnotowej; Szczytem seminarium jest Modlitwa o uzdrowienie wewnętrzne i Modlitwa o wylanie darów Ducha Świętego;
- w Słowie Bożym - przygotowaliśmy dla Ciebie Słowo Boga na każdy dzień trwania seminarium – słowa nieobojętne, będące odpowiedzią na Twoją codzienność. Co tydzień usłyszysz  głoszenie wprowadzające w Tajemnicę  tygodnia;
- w byciu z ...

Więcej

Kurs jęz. włoskiego i angielskiego w DA Emaus

Zapraszamy na kursy jęz. włoskiego i angielskiego odbywające się w naszym Duszpasterstwie.
Szczegóły:
Jęz. WŁOSKI
Jęz. ANGIELSKI

Więcej

Zapraszamy do Diakonii Muzycznej!!!

Chcesz mieć czynny udział w trakcie Eucharystii? Potrafisz grać na instrumencie / śpiewać? Zapraszamy do Diakonii Muzycznej DA!
Czekamy na Ciebie we wtorek o godz. 20.00.

Więcej

Inauguracja Roku Akademickiego na Politechnice Częstochowskiej

Uroczystość odbędzie się w poniedziałek 1 października 2012 roku o godz. 10.00 w Auli Wydziału Zarządzania przy al. Armii Krajowej 19.

Więcej

Inauguracja Roku Akademickiego - Akademia im. Jana Długosza w Częstochowie

Inauguracja odbędzie się 2 października 2012 roku o godz. 10.30 w budynku Akademii im. Jana Długosza przy al. Armii Krajowej 13/15, aula nr 22.

Więcej

Spotkanie stypendystów FDNT

Zapraszam wszystkich stypendystów (czynnych i absolwentów) na spotkanie w niedzielę 23 września  2012 r. w PPA św. Ireneusza BM (Częstochowa, ul Kilińskiego 132)
Program:
11.30 Msza św
12.30 spotkanie: świadectwa z wakacyjnej formacji FDNT, można przywieźć zdjęcia z Lublina, Warszawy, Funki,  Dzień Papieski, wniosków, problemów, dzielenie się, zapoznanie,
- słodki poczęstunek
- zakończenie spotkania

Pozdrawiam i oczekuję na wszystkich, bardzo ...

Więcej

Spotkania dla mężczyzn

"Siła jest w każdym z nas"
Wyobraź sobie że stoisz na szczycie góry, szlak był bardzo trudny i nie raz upadałeś. Ale dzięki kumplom, którzy szli obok zdołałeś dotrzeć na szczyt. Teraz dostrzegasz piękno tego świata, jednocześnie będąc bliżej Boga.... Chcesz się przyłączyć do tej drużyny i wspiąć się z nami na górę ? Zapraszam Cię na spotkania dla mężczyzn, na ...

Więcej

Spotkania dla kobiet

„Piękno jest w każdej z nas”
Wpadłam na szalony pomysł - a może zrobić coś razem dla wspólnego dobra? Środowy wieczór w gronie wyjątkowych kobiet, takich jak Ty i ja. Nie będzie nudy... w końcu kobiety zawsze znajdą temat do rozmów i wspólnych działań. Zatem proponuję Wam, Piękne Kobiety, nie tylko ciepłą herbatkę i ciastka... Pragnę zaprosić każdą indywidualnie na przygodę ...

Więcej

Dni Kultury Wiary

Dni Kultury Wiary pod patronatem Abp. Wacława Depo, Częstochowa, 11-22 października 2012.
Szczegóły na plakacie.

Więcej

Inauguracja Roku Akademickiego w Wyższym Seminarium Duchownym w Częstochowie

Uroczystość odbędzie się 8 października 2012 roku o godz. 10.00 w Wyższym Seminarium Duchownym w Częstochowie, ul. św. Barbary 41.

 

Więcej

Warsztaty PRZEŁAMYWANIE BARIER

Rozpoczęły się warsztaty "Przełamywanie barier" organizowane przez Fundację Akademicką "Na Progu" i z DA Emaus. Prowadzi je psycholog Jerzy Kołodziej. Na warsztaty składają się 4 spotkania, każde po 1,5 godz. i odbędą się one w następujących terminach:

1 spotkanie: 5 października, godz. 19.45
2 spotkanie: 12 października, godz. 19.45
3 spotkanie: 20 października (sobota), godz. 18.00 ...

Więcej

Inauguracja Roku Akademickiego w Akademii Polonijnej w Częstochowie

Uroczystość odbędzie się 13 października 2012 roku o godz. 10.00 w Centrum Kongresowym Akademii Polonijnej przy ul. Pułaskiego 4/6.

Więcej

Spotkanie Klubu Frondy w Częstochowie

Spotkanie Klubu Frondy w Częstochowie, dnia 18 września 2012r. godz. 20.00
Gość: Leszek Szymowski
Temat: Kto rządzi Polską?
godz. 19.00 - Msza św.
godz. 20.00 - Spotkanie z zaproszonym gościem.

Więcej

O wspólnocie

Człowiek spotkał człowieka. Kolejny człowiek spotkał kolejnego człowieka. Potem ludzie ci spotkali się razem. Idąc na spotkanie jeden z nich spotkał kolejnego, ten kolejny zgarnął następnego, a następny jeszcze jednego. Powstała wspólnota. To było naprawdę coś. Żyli zasadą jeden za wszystkich, wszyscy za jednego. Pierwszemu podwinęła się noga, trzeci go wspierał, czwartemu urodził się syn, świętowali wszyscy. I tak było ...

Więcej

Modlitwa tańcem

Jeśli w Twoim sercu pojawiło się pragnienie modlitwy całym ciałem, jeśli w Twojej głowie pojawiła się taka myśl to zapraszam Cię w najbliższy czwartek (13 września) o godz. 20.00 do auli w DA na spotkanie modlitwy tańcem. Będzie mieć ono charakter warsztatowy, natomiast modlić się tańcem będzie podczas wielbienia 29 września(ostatnia sobota września).

Więcej

Zaproszenie

Małgorzata Iwańczak i Wojciech Grzesik

wraz z Rodzicami mają zaszczyt zaprosić Przyjaciół i znajomych z DA Emaus na uroczystość zawarcia Sakramentu Małżeństwa dnia 20 października 2012 roku o godzinie 15.00 w kościele Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa przy al. Jana Pawła II 82 w Częstochowie.

Więcej