Aktualności

Spotkanie 25+

W najbliższy piątek po Mszy św. odbędzie się  spotkanie 25+, temat: "Teoria ewolucji a Kościół", podczas spotkania obejrzymy film związany z tym tematem.

Więcej

Wiosenne grillowanie w Emaus

Kiedy śpiewają ptaki
i rozkwitają kwiaty
my zaczynamy
grillowanie na raty...


W najbliszy wtorek (27 kwietnia) po Mszy Świętej, zapraszamy wszystkich Emausowiczów z PRZYJACIÓŁMI i PRZYJACIÓŁMI PRZYJACIÓŁ na wiosenne grilowanie.
 
Mężczyzn, którzy nie boją się wyruszyć w poszukiwanie grilla, węgla oraz tych, którzy znaja prastare tajniki wykrzesywania ognia - zapraszam na 18! Ks. Jacek ojcowską dłonią zawęzi Wam obszar poszukiwań :D ...

Więcej

Czas żałoby narodowej - 10-18.04.2010.

Jako wspólnota akademicka łączymy się w bólu z rodzinami ofiar katastrofy lotniczej w Smoleńsku. Zachęcamy by uszanować i godnie przeżyć czas żałoby narodowej. Niech wyrazem pamięci i modlitwy będą zapalone znicze i zaduma przed krzyżem wśród akademików przy naszym kościele (w podwórzu).

Codziennie na godzinę przed i po mszy św. jest również wystawiona księga kondolencyjna, do której można zapisać słowa ...

Więcej

Spotkanie odnośnie Pielgrzymki Akademickiej

Przed nami 74 Pielgrzymka Akademicka na Jasną Górę (23-25 kwietnia 2010), która odbywa się pod hasłem: "Kochać - nie znaczy zawsze to samo".

 

Przed nami niezwykłe wyzwanie duchowe (wdrapmy się na szczyty naszej wiary, utońmy w jej głębi) ale także organizacyjne! 

DA EMAUS jest  gospodarzem całego przedsięwzięcia.


Ty! Tak, właśnie Ty! Jeżeli czytasz tego maila, znaczy czas najwyższy zakasać rękawy i ...

Więcej

Komunikacja w rodzinie

Przyjdź i posłuchaj, co na temat: " Dialogu z dziećmi. Wczoraj i dziś." mają do powiedzenia rodziny ze Wspólnoty Rodzin Emaus; na spotkaniu 13.04.br. po mszy św. o 19:00.
Serdecznie zapraszamy!

Więcej

Akademicki Konkurs Biblijny

Wszystkich, którzy chcieliby sprawdzić swą wiedzę z zakresu Pisma Świętego zapraszamy na konkurs Biblijny, który odbędzie się 14.04.2010 r. po mszy świętej wieczornej w auli naszego duszpasterstwa. Konkurs obejmuje tematykę: Sdz6-8, Sdz 13-16, Jon, Dn, Est i przeprowadzony będzie w formie testowej. Zapraszamy!

Więcej

Spotkanie grupy wolontariatu posługującej osobom niepełnosprawnym

Spotkanie odbędzie się w niedzielę 18 kwietnia o godz. 18.30 w auli pod Kościołem. Zapraszamy i aktualnych wolontariuszy i tych którzy chcą dołączyć do naszego grona.

Więcej

Spotkanie dla kobiet

Zapraszamy wszystkie Panie na spotkanie w niedzielę po wieczornej Mszy Świętej około 21.10 w Kościele pw. św Ireneusza.
Temat, nad którym się zatrzymamy to: "Powaga Panie, jesteśmy w Kościele (hmm, a może te ściany przemalować na brzoskwiniowo)"
Wspólnie spróbujemy odkryć nasze miejsce we wspólnocie Kościoła, miejsce, dzięki któremu będziemy czuć się pełnowartościowymi kobietami :)
Za spotkanie odpowiedzialna jest Basia Kobielusz

Więcej

Z BÓLEM PRZYJMUJEMY TRAGICZNĄ INFORMACJĘ, ŻE NASZ PREZYDENT NIE ŻYJE

Ta straszna wiadomość skłania nas do połaczenia serc i wspólnej modlitwy za wszystkich, którzy zginęli w katastrofie lotniczej.


Nasz kościół jest otwarty, aby w ciszy pomodlić się za wszystkie ofiary katastrofy.


Dzisiaj tj. 10.04. o godzinie 19.00 będzie odprawiona Msza św. zaś po niej wspólnie pomodlimy się w koronce do
Miłosierdzia Bożego.


Jest również wystawiona księga kondolencyjna, do ...

Więcej

Przypomnienie 25+

W najbliższy piątek 9. IV. po Mszy odbędzie się kolejne spotkanie, które poprowadzi Tomek Krzyszczyk na temat: "Teoria ewolucji a Kościół". Do zobaczenia!

Więcej