Aktualności

Weekendowe Kursy Przedmałżeńskie

W dniach: 15-17 czerwca 2012 r. w Duszpasterstwie Akademickim "Emaus" odbędą się Weekendowe Kursy Przedmałżeńskie. Wykłady i warsztaty pod kierunkiem kapłana i pary małżeńskiej będą trwały jeden weekend (piątek wieczór, sobota i niedziela do południa). Dodatkowo narzeczeni spotkają się w poradni z nauczycielami naturalnych metod planowania rodziny.

Zgłoszenia chętnych par przyjmują: Koordynatorzy Małgorzata i Jan Wilkowie, pod tel. 34/ 314 ...

Więcej

"Pontyfikat przełomów" - wystawa w DA

Zapraszamy do auli Duszpasterstwa Akademickiego "Emaus" do obejrzenia wystawy autorstwa Marty Raźniewskiej - stypendystki Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Prezentowane prace to cykl dwunastu grafik przedstawiających impresję na temat Dni Papieskich obchodzonych corocznie w naszym kraju.

Pod każdą z grafik są umieszczone komentarze odautorskie oraz teksty przygotowane przez osoby z częstochowskiej wspólnoty akademickiej.

„Pontyfikat przełomów” to hasło główne tej wystawy oraz tytuł ...

Więcej

Modlitwa tańcem

"Czy nie wiecie że ciało wasze jest świątynią Ducha Świętego?" (1 Kor, 6, 19)

Kolejne spotkanie na modlitwie tańcem już 31 maja (czwartek) o godz. 20.00 w auli DA.

Więcej

Wybory Zarządu KZA

Wybory Zarządu Katolickiego Związku Akademickiego, poniedziałek 28.05.2012. o godz. 20.00.

Więcej

Juwenalia 2012

Zapraszamy do DA Emaus na wybrane propozycje z programu na tegoroczne Juwenalia:


Piątek, 18 maja 2012r.
20:00 – Wieczór z planszówkami w DA Emaus

Sobota, 19 maja 2012r.
15:00 – Grillowanie w DA Emaus

Niedziela, 20 maja 2012r.
20:00 – Msza święta na zakończenie Juwenaliów w intencji zbliżającej się sesji – DA Emaus

 

Więcej

O mrówce outsider'ce

Dawno temu była sobie pewna mrówka, która niczym nie przypominała swoich koleżanek. Żyła po swojemu, bo czuła, że została stworzona w inny sposób. Pewnego dnia postanowiła wyruszyć w świat... [OKIEM STUDENTA]

 

Więcej

IV Pielgrzymka Wolontariuszy na Jasną Górę - 25.05.2012 (piątek)

Zapraszamy wszystkich zaangażowanych w działalność Wolontariatu Maryjnego do uczestnictwa we Mszy Świętej o godzinie 11.00, która będzie sprawowana pod przewodnictwem bp Antoniego Długosza w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej.
Zachęcamy nie tylko wolontariuszy, ale każdego kto zechce wspólnie modlić się o dzieła, które budowane są dzięki gorącym sercom dobroczyńców.

Więcej

Oddaj stary telefon

Akcja "StaryTelefon” umożliwia odzyskanie pieniędzy z nieużywanych, starych, zniszczonych telefonów komórkowych oraz daje gwarancje, że sprzedane aparaty zostaną zagospodarowane w sposób zgodny z prawem. Organizatorzy akcji „Stary telefon” są liderem w dziedzinie recyklingu i ponownego wykorzystania telefonów komórkowych w Polsce.
Od wielu lat starają się jak najskuteczniej ograniczać liczbę wyrzucanych telefonów, pomagają aktywnie włączyć się w działania prośrodowiskowe, generować zyski ...

Więcej

Marsz dla Życia i Rodziny w Częstochowie - 27 maja 2012r.

Marsz dla Życia i Rodziny jest wyrazem naszego poparcia dla życia i godności człowieka od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci. Poprzez „marsz bieli” chcemy w sposób symboliczny powiedzieć TAK życiu i NIE aborcji, antykoncepcji, oraz wszelkim technikom wspomagania rozrodu czy manipulacjom genetycznym, budzącym wątpliwości moralne i etyczne. To manifestacja naszej solidarności z najbardziej bezbronnymi i cierpiącymi.

Marsz, który przejdzie ...

Więcej

Pielucha dla Malucha

W związku z organizacją  Marszu dla Życia i Rodziny KSM zaprasza parafie Archidiecezji Częstochowskiej do udziału w akcji: ,,Pielucha dla Malucha”. Jej celem jest zebranie pieluszek dla niemowlaków w Domu Samotnej Matki w Żarkach. Akcja trwa do dnia 27 maja br. Pieluszki mozna zostawić w kościele lub salkach parafialnych.

Więcej

Akcja Bucik

Aby podczas wspólnego maszerowania dla nikogo nie zabrakło butów!!!!
Jeśli posiadasz stosowne umiejętności i potrafisz wykonać na drutach lub szydełku niewielkich rozmiarów buciki, ofiaruj swój talent dla dzieła obrony życia, a także jeśli znasz kogoś kto mógłby się tego podjąć skontaktuj się z nami! Buciki z włóczki podczas tegorocznego Marszu dla Życia, który 27 maja przejdzie ulicami Częstochowy staną się ...

Więcej

Wieczór uwielbienia

Zapraszamy na kolejny WIECZÓR UWIELBIENIA. Jako Wspólnota chcemy spotykać się razem, aby w jedności i w wolności uwielbiać Pana Boga! Są to spotkania otwarte. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną modlić się razem z nami.

Spotykamy się 26 maja /sobota/ o godzinie 20.00 w DA Emaus przy ul. Kilińskiego 132. Modlitwa trwa ok. 1,5 godziny. Oczywiście każdy może wyjść w ...

Więcej

KAMuzO 2012

Ośrodek Liturgiczny Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Katowickiej im. św. Benedykta zaprasza na KAMuzO 2012 czyli połączenie warsztatów muzyczno-liturgicznych z rekolekcjami.
Termin: 20 - 31 sierpnia 2012, miejsce: Brenna Leśnica (dom przy ul. Hetnołka 32), koszt: 500 zł (zaliczka 300 zł).
Temat rekolekcji (homilii i wspólnych modlitw): ZOBACZYĆ SIEBIE OCZAMI CHRYSTUSA.
Prowadzący m.in.: Paweł Bębenek, dr Szymon Bywalec, Krzysztof Dudzik, Łukasz Szmigiel ...

Więcej

Modlitwa tańcem - SPOTKANIE ODWOŁANE

UWAGA: dzisiejsze spotkanie Modlitwy tańcem jest odwołane. O najbliższym spotkaniu poinformujemy wkrótce.

Więcej

Spotkanie Częstochowskiego Klubu Frondy

Zapraszamy na majowe spotkanie Częstochowskiego Klubu Frondy, które w maju odbędzie się wyjątkowo w ŚRODĘ 16 maja o godz. 20.00 w kościele akademickim pw. św. Ireneusza, ul. Kilińskiego 132. Naszym gościem będzie Robert Gwiazdowski.

Robert Gwiazdowski jest doktorem habilitowanym nauk prawnych, profesorem Uczelni Łazarskiego, adwokatem i doradcą podatkowym. Od 2004 roku jest Prezydentem Centrum Adama Smitha – Pierwszego Niezależnego Instytutu ...

Więcej

Modlitwa tańcem

„Człowiek jest Słowem, gdy tańczy przemawia, wypowiada siebie” Taniec jest „swego rodzaju pomostem prowadzącym do doświadczenia religijnego” (Jan Paweł II).
To forma sztuki, w którą człowiek jest zaangażowany całkowicie: ciało dusza i umysł.

Zapraszamy Cię na kolejne spotkanie z Jezusem w modlitwie tańcem w najbliższy czwartek 10 maja godz. 20.00.

Więcej

Spotkanie KZA

Zapraszamy wszystkich na kolejne spotkanie KZA, które odbędzie się 8.05.2012. Spotkanie rozpocznie się Mszą Świętą. Mamy nadzieję, że twoja obecność będzie świadectwem troski o duszpasterstwo, które współtworzysz.

Więcej

Bal z klasą

Juwenalia nie muszą być kojarzone tylko z imprezami między akademikami.
Juwenalia to nie tylko zawody sportowe.
Juwenalia są także okazją, by wziąć udział w "balu z klasą".

Jest to coroczny bal, podczas którego w eleganckich strojach bawimy się do białego rana. Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy w sali Cechu Rzemiosł. Koszt tegorocznej imprezy to 25 zł od osoby. Gorąco zachęcamy ...

Więcej