Aktualności

Ks. dr Grzegorz Szumera rektorem WSD w Częstochowie

Abp Wacław Depo ogłosił w sobotę 27 czerwca 2015 roku, że nowym rektorem Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Częstochowskiej został nasz ks. proboszcz Grzegorz Szumera. Po Mszy św. nominat powiedział, że „Będę się modlił do Ducha św., żeby prowadził mnie i kleryków we właściwym kierunku”. Ks. Grzegorz Szumera jest czternastym rektorem w dziejach Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji i Archidiecezji Częstochowskiej. Gratulujemy ...

Więcej

Wieczór uwielbienia

Wszystkich, którzy mają pragnienie wyśpiewania wspólnie Chwała, radosnego Gloria, naszemu Bogu Jedynemu, zapraszamy na Wieczór Uwielbienia w poniedziałek 15 czerwca do Duszpasterstwa Akademickiego Emaus. Rozpoczynamy Mszą Świętą o godzinie 19. Zarezerwuj czas!

Więcej

Zakończenie roku akademickiego

Zapraszamy na zakończenie roku akademickiego 27 czerwca, w tym roku wyjątkowo w sobotę. Msza święta dziękczynna zostanie odprawiona o 20.00 i będzie połączona z odpustem ku czci św. Ireneusza BM, patrona naszej wspólnoty. Zapraszamy pracowników naukowych, studentów, absolwentów i rodziny.

Więcej

Spływ kajakowy Brdą

Nauka chodzenia po wodzie, kontakt z naturą na wyciągnięcie ręki, praca nad bicepsem, tricepsem oraz plecami, a także wspólna Eucharystia, modlitwy o wschodzie i zachodzie słońca oraz integracja z komarami. Zapraszamy!

Data: 12 - 18 lipca 2015 r.
Wstępny koszt: 400 zł (będzie dofinansowanie z Uczelni więc koszt zmaleje)

Zgłoszenia do końca czerwca u Mateusza tel. 664 851 123 lub ratownik134 ...

Więcej

Europejskie Forum Młodych

Czy da się zobaczyć Boga? Co zrobić żeby go oglądać? W dniach 26 – 31 lipca pod hasłem „Zobacz Go!” odbędzie się w Częstochowie Forum Młodych. Będzie to radosny czas modlitwy, spotkań z młodymi z różnych krajów i odpoczynku.

Podczas tych pięciu dni będziemy uczestniczyli w Eucharystii oraz konferencjach i warsztatach ze szczególnymi gośćmi, których życie jest świadectwem miłości do Boga ...

Więcej

Wyjazd w Bieszczady

Piesze wędrówki po górach, wyjazd nad Solinę, zwiedzanie zabytkowych cerkwi, ogniska, śpiewy z gitarą, integracja. Zapraszamy!

Data: 21 – 26 września 2015 r.
Wstępny koszt: 450 zł (będzie dofinansowanie z Uczelni więc koszt zmaleje)

Zgłoszenia do 1 września u Łukasza tel. 737 494 720 lub jalukasz1w@gmail.com

Więcej

Przyjęcie Szkaplerza NMP

Jeśli jesteś studentem i chcesz tak jak św. Jan Paweł II zawierzyć sie Maryi i przyjąć szkaplerz to zapraszamy...
W środę 10 czerwca 2015 r. o godz. 16:30 wyruszamy spod DA Emaus (ul. Kiliińskiego 132) do Częstochowskiego Karmelu. Nasze spotkanie  odbędzie się  w formie Nabożeństwa przy odsłonietej Kracie klauzurowej i z udziałem całej Wspólnoty Sióstr Karmelitanek.

1. Wystawienie Najświętszego ...

Więcej