Aktualności

Modlitwa tańcem

„Panie naucz nas jak poprzez taniec, móc spotkać się z Tobą odnaleźć sens życia, odkryć nowy sposób bycia, nową sztukę istnienia. Niech taniec stanie się narzędziem jednoczącym wszystkie wymiary człowieka i przyczynia się do jego nawrócenia i uzdrowienia” /Jo Croissant/

Zapraszamy 15 lutego 2012, godz. 18 do Kościoła pw. św. Ireneusza BM w Częstochowie na spotkanie z Najwyższym. Będziesz mieć ...

Więcej

Niedziela Palmowa 2012

Niedziela Palmowa Archidiecezji Częstochowskiej "Radujcie się zawsze w Panu!"

Diecezjalna pielgrzymka młodych: kandydatów do bierzmowania, członków ruchów i stowarzyszeń, grup ewangelizacyjnych, LSO, chórków młodzieżowych i scholi, wszystkich młodych, którym mocno leży na sercu dzieło Światowych Dni Młodzieży w archidiecezji i na świecie.
Niedziela 1 kwietnia 2012 r.
Miejsce spotkania: Plac przed archikatedrą,
godz. 15.00
- rozpoczęcie Koronką do Miłosierdzia Bożego ...

Więcej

WspólNoTa(k)!

Były sobie cztery osoby: Każdy, Ktoś, Ktokolwiek i Nikt. Trzeba było wykonać bardzo ważną pracę i Każdy został o to poproszony. Każdy był pewien, że Ktoś to zrobi. Ktokolwiek mógł to zrobić, ale Nikt tego nie zrobił. Ktoś zezłościł się z tego powodu, ponieważ było to powinnością Każdego. Każdy myślał, że Ktokolwiek mógł to zrobić, ale żadnemu z nich nie ...

Więcej

Kursy językowe w DA

Zapraszamy na kursy języka angielskiego lub włoskiego w DA. Można jeszcze dołączyć do wybranej grupy. Zgłoszenia przyjmujemy mailem. Koszt kursu: 80 zł za semestr. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu i trwają 60 minut.

Więcej

Debata walentynkowa

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Częstochowskiej serdecznie zaprasza na debatę walentynkową "Odpuść sobie pierwszą miłość" z udziałem Tomasza Żółtko, muzyka, kompozytora, poety i publicysty, autora piosenki  “Kochaj mnie i dotykaj” oraz Marty i Mariusza Kaweckich, małżonków prowadzących Spotkania Małżeńskie.

Debata odbędzie się 15 lutego 2012 r. o godz. 17.00 w Sali Teatralnej IV LO im. Henryka Sienkiewicza, Al. N.M ...

Więcej

Weekend majowy we Włoszech

Jeśli nie masz jeszcze planów na zbliżający się weekend majowy (w tym roku szczególnie długi!) to zapraszamy Cię na wycieczkę do Włoch. Wyjeżdżamy 29 kwietnia a wracamy 5 maja. Szczegółowe informacje oraz program znajdziesz TUTAJ

Więcej

Warsztaty MĘŻCZYZNA ELEGANCKI

Drodzy Panowie!
W związku z dużym zainteresowaniem ze strony Panów tematyką mody, stylu, biznesu itp... w piątek 24 lutego po Mszy Św. w D.A. odbędą się ok. 2 godzinne warsztaty dla Mężczyzn.


Tematyka będzie dotyczyła:
- moda a praktyczna elegancja
- jak mądrze dokonywać zakupów
- savoir-vivre w życiu i biznesie
- zachowania biznesowe...
Zajęcia prowadzą p. Lidia Tkaczyńska, która od 2005 organizuje ...

Więcej

Bal karnawałowy - FINAŁOWE GŁOSOWANIE

Zapraszamy do udziału w głosowaniu na temat przewodni tegorocznego balu karnawałowego. Wśród zwycięskich propozycji zostały:
1. Bajkowy bal
2. Morskie opowieści
3. Styl retro
Głosować można do poniedziałku 30 stycznia do godz. 23.59.

Więcej

Spotkanie KZA

Zapraszamy wszystkich członków i sympatyków KZA na kolejne spotkanie, które odbędzie się 24.01.2012. (wtorek). Spotkanie rozpocznie się mszą świętą. Mamy nadzieję, że twoja obecność będzie świadectwem troski o duszpasterstwo, które współtworzysz.

Więcej

Spotkanie dla mężczyzn

Zapraszamy na spotkanie dla mężczyzn pt.

 

Rzeczywista męskość - być mężczyzną
w niemęskim świecie

które odbędzie się w piątek 20 stycznia 2012 r. o godz. 19.00 w Parafii Akademickiej w Częstochowie przy ul. Kilińskiego 132.
Spotkanie poprowadzi Mark Houck - współzałożyciel i prezes organizacji „Mężczyźni Króla” w USA. W programie spotkania msza św., wspólna modlitwa i spotkanie z Gościem.

Więcej

Spotkanie Częstochowskiego Klubu Frondy

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie  DA  Emaus i Częstochowskiego Klubu Frondy we wtorek, 17 stycznia o godz. 19.00 w kościele akademickim pw. św. Ireneusza, ul. Kilińskiego 132. Rozpoczynamy Mszą św., a po niej spotkanie z zaproszonym gościem, na temat:

PŁUCA POLSKI - SKARB NARODU

O wartości lasów polskich i zagrożeniach pojawiających się za sprawą nieodpowiedniej gospodarki leśnej rozmawiać będziemy z ...

Więcej

Dzień skupienia

Serdecznie zapraszamy na kolejny - jakże długo wyczekiwany! - Dzień Skupienia! Odbędzie się on już w najbliższą sobotę - 21.01.2012r. o godz. 9.00 w DA.

Przypominamy o zabraniu ze sobą: Pisma Św. Nowego Testamentu, notatnika, długopisu i koniecznie czegoś słodkiego do jedzenia przy herbatce :)
W razie pytań/wątpliwości etc prosimy o kontakt mailowy.

Więcej

Modlitwa tańcem

„Biadanie moje zmieniłeś mi w taniec,
wór mi rozwiązałeś, opasałeś mnie radością”  Ps 30[29],12

Zapraszam Cię na kolejne spotkanie z Tym, który jest Światłością, Tym który przychodzi do Ciebie nawet kiedy  Twoje serce jest jeszcze zamknięte, z Tym który wlewa w nie radość.

Modlitwa tańcem - środa 25 stycznia, godz. 20.00, DA EMAUS

Więcej

O Jasiu, co chciał Małgosię za żonę

Jaś, co kiedyś był chłopcem, dziś staje się mężczyzną. Takim prawdziwym. No bo co: zdał maturę – bez pomocy rodziców, dostał się na studia – bez pomocy rodziców i  mieszka poza domem. Zuch chłopak. W pełni odpowiedzialny. No bo Jasiu sam chodzi na zakupy, sam gotuje i sam pierze swoje brudne skarpetki. W każdy piątek wsiada w pociąg i jedzie do stęsknionych ...

Więcej

Korepetycje maturalne

Nauka innych była dla Nas początkowo  pracą - stresującą, wymagającą, po jakimś czasie stała się przyjemnością, a ostatnio - uzależnieniem.. Zaspokojeniem naszych żądz i Twoich potrzeb jest ten projekt.
Chcemy pomóc Wam, Maturzystom, przebrnąć przez ten trudny CZAS (nie mylić z egzaminem) i pokazać, ile nauka może sprawić przyjemności. Spotkania są otwarte dla każdego. Jesteś ciekawy dlaczego zostaniesz?
Za bezcenną wiedzę i ...

Więcej

Okiem studenta...

Rozpoczął się Nowy Rok, a wraz z nim i nowe postanowienia. Jednych dotrzymujemy, o drugich chcemy czasem bardzo szybko zapomnieć jeśli nie wychodzi nam ich realizowanie. Są też jednak takie, które zakopujemy głęboko w sercu i nie chcemy się do nich przyznawać. To nasze plany i marzenia, które według nas nie powinny się w nas budzić. I tu nasuwa się ...

Więcej

Spotkanie o miłości, małżeństwie i rodzinie

Zapraszamy dzisiaj po mszy św na spotkanie o miłości małżeństwie i rodzinie. To będzie ostatnie spotkanie w tym semestrze, dlatego warto być, posłuchać, zobaczyć i ładnie zakończyć ten semestr.

Więcej

Uwaga!

Po naszym balu sylwestrowym w DA znaleziono portfel. Właściciel proszony jest o skontaktowanie się ze znalazcą pod nr tel. 509584013.

Więcej