Aktualności

Spotkanie wolontariatu dziecięcego

Spotkanie wolontariatu dziecięcego odbędzie się 24 lutego, tj. w czwartek o godzinie 18.00 w auli duszpasterstwa. Zapraszamy wszystkich chętnych oraz już działających wytrwale wolontariuszy! Jeśli jesteś zainteresowany, przyjdź i dowiedz się wszystkiego! Dzieciom potrzebna jest Twoja pomoc! Nasz wolontariat to przede wszystkim pomoc w nauce, ale także ciepło, otwartość i radość, którą dzielimy z podopiecznymi ze szkoły podstawowej z ...

Więcej

Msza św. za śp. abp. Józefa Życińskiego

Szanowni Państwo,
w związku z nagłą śmiercią abp. Józefa Życińskiego w imieniu abp. Stanisława Nowaka, metropolity częstochowskiego pragnę zaprosic na Mszę św. koncelebrowana w archikatedrze częstochowskiej.


Abp Józef Życiński zawsze mile wspominał środowisko akademickie Częstochowy, starając się każdego roku  spotkać z profesorami i studentami naszego miasta. Ostatni zapis spotkania jest tutaj.

Z pozdrowieniem
ks. Marek BATOR
duszpasterz akademicki

 

12 lutego ...

Więcej

Spotkanie Terenowego Klubu FRONDY

Terenowy Klub FRONDA zaprasza na spotkanie z Gościem w DA na temat: "Ludobójstwo Polaków w Związku Sowieckim w 1937 i 1938 roku". Spotkanie odbędzie się 15 lutego 2011 r. o godz. 19.00 w Parafii Akademickiej św. Ireneusza w Częstochowie, a jego gościem będzie Tomasz Sommer.

Więcej

Szczawnica 2011

Tam jeszcze nas nie było!
Gdzie? W Szczawnicy.
Kiedy? 15-18.02.2011.
A po co? Żeby odetchnąć po sesji, ewentualnie nabrać sił na poprawki:), pojeździć na nartach albo przynajmniej spróbować:), nacieszyć się śniegiem i sobą, pomodlić się i wspólnie pobawić.
Co mam ze sobą zabrać? Śpiwór, ciepłe ubrania, narty i dobry humor.
A ile za to? 140 zł plus karnety ...

Więcej

Dzień skupienia

Serdecznie zapraszamy na kolejny dzień skupienia! Sobota, 26 lutego, o godz. 10.00 w Duszpasterstwie Akademickim EMAUS. Kończymy Mszą Świętą o 14.30. Pamiętaj o wzięciu ze sobą Pisma Świętego i ewentualnie czegoś słodkiego do przekąszenia przy herbatce :) Do zobaczenia!!!

PROGRAM:
10:00 - Jutrznia
10:20 - Kawa, herbata
11.00 - Namiot spotkania
11:45 - Film
12.15 - Rozesłanie w dwójkach ...

Więcej

Pomóżmy Karolowi

Szczęść Boże,
w nawiązaniu do rozmowy, związanej z organizowaną w dniu 19.02.2011r. w Częstochowie WIELKĄ AKCJĄ DLA KAROLA, 20 - letniego chłopaka chorego na białaczkę, której celem jest znalezienie dawcy szpiku, przesyłam ulotkę - plakat, w którym podane są szczegółowe informacje. Współorganizatorem akcji jest m.in. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach. 
Dla Karola przeszczep szpiku, to być może ...

Więcej