Aktualności

Wspomnienie św. Ireneusza z Lyonu

W sobotę 28 czerwca przeżywamy w liturgii wspomnienie św. Ireneusza z Lyonu. Urodził się na terenie dzisiejszej Turcji i był uczniem świętego Polikarpa. Zginął śmiercią męczeńską w 202 r. Należy do wybitnych teologów Kościoła katolickiego. Wśród jego pism wyróżnia się dzieło „Przeciw herezjom”.

 

Z okazji wspomnienia św. Ireneusza z Lyonu zapraszamy na Mszę św. 28 czerwca o 17.00. Będziemy ...

Więcej

Projekcja filmu "Courageous - Odważni"

W sobotę 28 czerwca o 20.00 zapraszamy na spotkanie z cyklu Filmowych Projekcji Ewangelizacyjnych. W programie film pt. „Courageous - Odważni”. Wstęp wolny. Więcej informacji na stronie www.filmoweprojekcje.pl

Więcej

Msza święta w intencji ks. Jacka

Niedziela 30 czerwca jest ostatnim dniem posługi ks. Jacka wśród nas. Dziękujemy Bogu za jego troskę i uśmiech. Nosimy w sercach słowa płynące z miłości i głębokiej modlitwy. Prosimy także o Boże błogosławieństwo w jego nowej posłudze w „Caritas”.

 

Msza św. o 20.00 w niedzielę zostanie odprawiona w intencji ks. Jacka. Jednocześnie witamy wśród nas ks. Rafała Grzesiaka. Życzymy ...

Więcej

Odpust ku czci św. Ireneusza i zakończenie Roku Akademickiego.

Serdecznie zapraszamy na uroczystą Eucharystię, która zostanie odprawiona w niedzielę 22 czerwca 2014 r. o godz. 20:00 w kościele akademickim pw. św. Ireneusza BM, ul. Kilińskiego 132 w Częstochowie.
Mszy świętej będzie przewodniczył Ks. Arcybiskup Wacław Depo, Metropolita Częstochowski. Wspólnie podziękujemy za miniony rok akademicki oraz pomodlimy się o Boże błogosławieństwo i dary Ducha Świętego dla naszego środowiska.

Więcej

Spływ Kajakowy

W nadchodzące wakacje serdecznie zapraszamy na spływ kajakowy! Zarówno zaprawionych spływowiczów, jak i tych mniej przekonanych do idei przemierzania rzeki kajakiem, spania w namiocie i spędzenia kilku dni z dala od technologicznych gadżetów. To, że naprawdę warto, potwierdzi każdy, kto był - można śmiało pytać.

 

Proponowany początek spływu to 28 lipca 2014. Wyjeżdżamy rano, aby tego samego dnia wodować. Tego roku ...

Więcej

Jubileusz Sakramentu Kapłaństwa.

Dziś na Mszy św. o godz. 19.00 Ks. Grzegorz wraz z Kolegami rocznikowymi dziękuje Bogu za 14 lat sprawowania posługi kapłańskiej. Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia i uwielbienia Boga.

Więcej

Zbiórka ofiar na pomoc na Bałkanach.

Dzisiaj w naszej wspólnocie modlimy się za poszkodowanych przez powódź na Bałkanach i po każdej Mszy Świętej zbieramy ofiary do puszek na pomocy materialną dla nich. Serdeczne Bóg zapłać.

Więcej

"Bogu dziękujcie, ducha nie gaście".

Rozważamy nauczania św. Jana Pawła II w ramach spotkań "Bogu dziękujcie, Ducha nie gaście". Zapraszamy na najbliższe spotkanie które odbędzie się w czwartek 12 czerwca br. o godz. 17.30 w auli naszego duszpasterstwa. Tym razem będziemy słuchać i rozważać słowa Papieża wypowiedziane w Warszawie na pl. Zwycięstwa, 2 czerwca 1979r.

Więcej

Prymicje Ks. Andrzeja

W najbliższą niedzielę (15 VI) o godz. 20.00, ks. Andrzej Wszołek odprawi w naszej wspólnocie parafialnej Mszę św. prymicyjną i udzieli specjalnego błogosławieństwa. Zapraszamy wszystkich studentów, absolwentów i pracowników naukowych do wspólnej modlitwy dziękczynnej za dar kapłaństwa. Ks. Andrzej jest absolwentem Akademii Jana Długosza i po ukończeniu fizyki, kontynuował swoją naukę w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Częstochowskiej podejmując studia ...

Więcej

Wigilia Zesłania Ducha Świętego.

"Dzięki śmierci i zmartwychwstaniu Jezusa, w święto Pięćdziesiątnicy, Duch Święty został wylany w obfitości, jak wodospad zdolny oczyścić każde serce, zgasić pożar zła i zapalić w świecie ogień Bożej miłości. Odkryjmy na nowo piękno chrztu w Duchu Świętym".

Benedykt XVI.


Zapraszamy na wspólną modlitwę uwielbienia w Wigilię Zesłania Ducha Świętego - 7 VI br. (sobota) w naszym kościele. Rozpoczynamy o godz ...

Więcej

Session Party

 

Jako, że tegoroczny "Bal z klasą" nie odbył się z przyczyn technicznych, zapraszamy wszystkich na imprezę wieńczącą rok akademicki, która odbędzie się 14 VI br. Początek: 17:30 Msza Święta. A po mszy w auli Duszpasterstwa Akademickiego "Emaus" zaczynamy zabawę! Będzie grill, muzyka, tańce, a przede wszystkim dobre towarzystwo;] Zabierzcie dobry humor i znajomych!

Więcej

Lednica

Zapraszamy do uczestnictwa w Spotkaniu Młodych na Polach Lednickich u źródeł chrzcielnych Polski. Tematem tegorocznego spotkania to "W imię Syna" - wraz z tysiącami młodych z kraju i z zagranicy będziemy pochylać się nad tajemnica wcielenia Syna Bożego.

 

 

Termin: 7 czerwca 2014, koszt: 70zł (zaliczka 20zł)
Zapisy: do 4 VI br (środa) u Adama Kępińskiego (nr tel. 508-488-122)

Więcej

Spotkanie Częstochowskiego Klubu Frondy

Częstochowski Klub Frondy zaprasza na spotkanie z Piotrem Semką, które odbędzie się we wtorek 24 czerwca 2014. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 19.00, o godz. 20.00 spotkanie z gościem.

Więcej

Centralna Procesja Bożego Ciała.

W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (19 VI) centralna Procesja Eucharystyczna rozpocznie się na Jasnej Górze Mszą św. o godz. 10.00. Po Mszy św. (ok godz. 11.00) wyruszy procesja alejami Najświętszej Maryi Panny do Bazyliki Archikatedralnej. Zapraszamy do wspólnotowego wyznania wiary w Jezusa Chrystusa, Syna Bożego żyjacego wśród nas.
W naszym kościele Msza św. tylko o godz ...

Więcej

Marsz dla Życia i Rodziny.

Dzisiaj o godz. 15.30 Mszą św. w Kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze rozpoczyna się Marsz dla Życia i rodziny. Po Mszy św. o godz. 16.15 zbiórka uczestników na placu przed Jasną Górą od strony pomnika kard. Stefana Wyszyńskiego. Przemarsz Alejami NMP na plac przed Archikatedrę Częstochowską, gdzie odbędzie się Rodzinny Festyn. Zapraszamy.

Więcej