Aktualności

Narodowe Dziękczynienie.

W Uroczystość NMP Królowej Polski, w dniu 3 maja br., odbędzie się na Jasnej Górze narodowe dziękczynienie za kanonizację św. Jana Pawła II. Jako Kościół Częstochowski chcemy pielgrzymować na Jasną Górę, by wraz z całą Polską dziękować za dar św. Jana Pawła II. Wyrazem naszego dziękczynienia są Parafialne Księgi Zawierzenia, które złożymy na Jasnej Górze. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału ...

Więcej

Majowe Świętowanie w DA

1 maja - Msza św. o godz. 19.00

2 maja - Dialogi Nikodemowe od godz. 18.00

Msza św. o godz. 19.00

3 maja - Msze św. godz. 10.00 i 20.00

4 maja - Msze św. godz. 10.00, 11.30 i 20.00.

Nabożeństwo majowe kwadrans przed Mszą św. wieczorną.

Więcej

Festwial Muzyki Sakralnej

W dniach 30 kwietnia - 10 maja 2014 odbędzie się 24. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej. Szczegółowy plan festiwalu do pobrania po kliknięciu przycisku "więcej".

 

Organizator: Stowarzyszenie Przyjaciół Gaude Mater
Sprzedaż biletów: od 14 kwietnia w godzinach 14.00-18.00 (w środy 9.00-12.00).
Biuro Festiwalu: ul. Krakowska 1 A, Częstochowa

 

Więcej informacji: tel. 730 022 507, www.gaudemater.com

Więcej

Uwielbiajmy Boże Miłosierdzie

Zapraszamy do modlitewnego przygotowania Kanonizacji Dwóch Papieży poprzez wspólnie odmawianą koronkę do Bożego Miłosierdzia przed każdą Mszą św. wieczorową.

 

W święto Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 dzięczynna Godzina Miłosierdzia za osobę i pozostawione na przez Boga przesłanie Jana Pawła II.

Więcej

„Bogu niech będą dzięki, że pozwala nam zawsze zwyciężać w Chrystusie.” 2 Kor 2,14

Zapraszamy na spotkanie Akademickiego Studium Biblijnego, które będzie podsumowaniem poznanej treści Drugiego Listu do Koryntian, w środę 23 kwietnia 2014r. po Mszy św. o godz. 19.00.

Więcej

Orędzie Wielkanocne papieża Franciszka

Drodzy bracia i siostry w Rzymie i na całym świecie, dobrych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego!
Z jakże wielką radością głoszę wam: Chrystus zmartwychwstał! Chciałbym, aby ta wieść dotarła do każdego domu, każdej rodziny, zwłaszcza tam, gdzie jest najwięcej cierpienia, do szpitali, do więzień…
Chciałbym przede wszystkim, aby dotarła ona do wszystkich serc, bo tam Bóg pragnie zasiać tę Dobrą Nowinę: Jezus ...

Więcej

Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał!

Nasze życie jest wędrówką, która przypomina drogę do Emaus. Idziemy pełni obaw, niepokoju i lęku o jutro. W tej drodze towarzyszy nam Jezus Zmartwychwstały, który uczy ufności i przypomina Boże obietnice.
Życzymy, aby w naszych sercach obecność Pana przełamywała samotność i prowadziła do wspólnoty Kościoła, gdzie w Eucharystii nieustannie przeżywamy Jego zwycięstwo nad złem, grzechem i śmiercią.
Z Wielkanocnym pozdrowieniem ...

Więcej

Święte Triduum Paschalne

"Święte Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego jaśnieje jako szczyt całego roku liturgicznego. Triduum Paschalne rozpoczyna się Mszą Wieczerzy Pańskiej, osiąga swój szczyt w Wigilii Paschalnej i kończy się nieszporami Zmartwychwstania Pańskiego" - czytamy w kalendarzu liturgicznym. Msza św. Wieczerzy Pańskiej, Liturgia Męki Pańskiej i Wigilia Paschalna stanowią trzy etapy jednego wydarzenia zbawczego, którym jest Pascha, czyli przejście Jezusa Chrystusa przez ...

Więcej

Papieskie Orędzie na Światowy Dzień Młodzieży „Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie” (Mt 5,3)

Drodzy młodzi,
W mojej pamięci głęboko zapisało się niezwykłe spotkanie, jakie przeżyliśmy w Rio de Janeiro podczas XXVIII Światowego Dnia Młodzieży: było to wielkie święto wiary i braterstwa! Wspaniali Brazylijczycy powitali nas z szeroko otwartymi ramionami, tak jak figura Chrystusa Odkupiciela, która z góry Corcovado dominuje nad cudowną scenerią plaży Copacabana. Nad brzegiem morza Jezus ponowił swoje wezwanie, aby każdy ...

Więcej

Spędź majówkę aktywnie!

Na weekend majowy wybieramy się w najpiękniejsze czeskie góry - Jeseniki. W programie eucharystia, piesze wędrówki (szczyt Pradziad, ścieżka na Wielki Wodospad o wys. 45 m i inne ciekawe atrakcje) i odkrywanie czeskiej natury oraz zabytków, a także szeroko rozumiana wieczorowa integracja od modlitwy, wspólnego gotowanie po ogniska i śpiewy przy gitarze.

Jako, że dojazd możliwy jest wyłącznie samochodami osobowymi (na ...

Więcej

Spotkanie Częstochowskiego Klubu Frondy

Częstochowski Klub Frondy zaprasza na spotkanie z prof. Jerzym Robertem Nowakiem, które odbędzie się 15 kwietnia o godz. 20:00. Temat spotkania: "W obronie Polski i polskości".

Spotkanie odbędzie się przy kościele akademickim pw. św. Ireneusza, ul. Kilińskiego 132. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 19:00, a po niej spotkanie z zaproszonym gościem.

Więcej

Rocznica powstania Parafii

Z okazji dziesiątej rocznicy powołania do istnienia Personalnej Parafii Akademickiej pw. św. Ireneusza BM serdecznie zapraszamy na Mszę świętą dziękczynną za dar naszej wspólnoty, której będzie przewodniczył Ks. Abp. dr Wacław Depo.

 

Msza święta odbędzie się w niedzielę 6 kwietnia 2014 o godzinie 20.00 w kościele akademickim przy ul. Kilińskiego 132.

Więcej

Rekolekcje wielkopostne

Serdecznie zapraszamy wszystkich studentów na tegoroczne rekolekcje wielkopostne, które odbędą się w naszym Duszpasterstwie w dniach 7-9 kwietnia 2014. Tematem przewodnim będzie pytanie: "Dlaczego kocham Cię...?".

 

Poprowadzi je ks. dr Andrzej Przybylski, do 2008 r. duszpasterz akademicki i proboszcz naszej parafii, a obecnie Rektor Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Częstochowskiej.

 

Każdy wieczór w okresie trwania rekolekcji rozpoczynamy Mszą Świętą o godzinie ...

Więcej

Droga Krzyżowa

W piątek 4 kwietnia 2014 r. wspólnie z całą diecezją będziemy przeżywać Drogę Krzyżową, która przejdzie Alejami Najświętszej Marii Panny w Częstochowie. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 19.00 na Placu Daszyńskiego. Gorąco zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu.

Ze względu na Drogę Krzyżową Alejami, w tym dniu w naszej parafii nie będzie nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 18.30.

Więcej

Forum Młodych

Zapraszamy do wzięcia udziału w XXI Forum Młodych. W programie przewidziany jest udział w rekolekcjach ewangelizacyjnych pod hasłem "Wierzę w Syna Bożego".

Forum odbędzie się w dniach 11-13 kwietnia 2014 r. w Domu Rekolekcyjnym Święta Puszcza w Olsztynie. Koszt: 80 zł.

Chęć udziału można jeszcze zgłaszać u naszych duszpasterzy.

Więcej

Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania na Kanonizację dwóch Papieży: bł. Jana Pawła II i bł. Jana XXIII.

Jako wspólnota akademicka organizujemy grupę, która dołączy się do Archidiecezjalnej Pielgrzymki.
Wyjazd pociągiem INTERCITY z Częstochowy. Pielgrzymi mają do dyspozycji przedziały sześcioosobowe z rozkładanymi siedzeniami. W składzie pociągu będzie również wagon WARS, w którym można zakupić napoje zimne i gorące, jak również posiłki. Pielgrzymi podczas całego przejazdu tam i z powrotem mogą swobodnie przemieszczać się po przedziałach, dzięki czemu komfort ...

Więcej