Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - 20 czerwca 2021 r.

20
06'21
 1. Z dniem wczorajszym ks. Abp Wacław Depo odwołał dyspensę ogólną od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych.
 2. Dzisiaj Wspólnota Rodzin Emaus organizuje w Olsztynie w Ośrodku „Święta Puszcza” -  „RODZINNY PIKNIK”. Rozpoczęcie o godz. 15.00, zakończenie ok. godz. 19.00. Zapraszamy rodziny z dziećmi. Będzie to czas budowania relacji i odpoczynku.
 3. Nabożeństwa czerwcowe codziennie od poniedziałku do piątku i w niedzielę o godz. 18.30. W poniedziałki na nabożeństwa czerwcowe zapraszamy wszystkie dzieci. Będą „bajkowe” niespodzianki.
 4. SPOTKANIA FORMACYJNE w tym tygodniu:
  W ŚRODĘ o godz. 18.00 – spotkanie scholi dziecięcej
  W ŚRODĘ o godz. 20.00 – spotkanie Wspólnoty 25+
  W CZWARTEK o godz. 19.00 – spotkanie SNE – rozpoczynamy Mszą św.
  W SOBOTĘ o godz. 9.00 – spotkanie dla ministrantów
 5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy pół godziny po Mszy o godz. 19.00 od poniedziałku do środy. W piątek „Dialogi nikodemowe” od godz. 17.00.
 6. Dziękujemy Studentom za piątkowe posprzątanie kościoła. W najbliższy piątek sprzątanie generalne przed zakończeniem roku akademickiego będzie. Serdecznie zapraszamy na godz. 9.00 wszystkich studentów. Na godz. 16.00 prosimy o pomoc Wspólnotę 25+, natomiast po Mszy wieczornej zapraszamy Wspólnotę Rodzin Emaus. Prosimy również osoby nie formujące się w/w wspólnotach o pomoc. Zapraszamy na dowolną godzinę. Pracy jest bardzo wiele.
 7. Fundacja akademicka Na progu serdecznie zaprasza na warsztaty umiejętności społecznych, które między innymi nauczą jak skutecznie nawiązywać dobre relacje osobiste. Warsztaty odbędą się 26 czerwca (sobota) w auli duszpasterstwa. Szczegóły na plakacie lub Facebooku fundacji.
 8. Zapraszamy wszystkich studentów i pracowników uczelni wyższych miasta Częstochowy
  w przyszłą niedzielę 27 czerwca o godz. 20.00 na Mszę św. na zakończenie roku akademickiego 2020/2021. Eucharystii będzie przewodniczył ks. Arcybiskup Wacław Depo i udzieli w tym czasie Sakramentu Bierzmowania studentom, którzy przygotowywali się w tym roku formacyjnym do przyjęcia Bierzmowania.
 9. W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ NIE BĘDZIE MSZY ŚW. O GODZ. 19.00. NATOMIAST W MIESIĄCACH WAKACYJNYCH (LIPIEC, SIERPIEŃ I WRZESIEŃ) MSZE ŚW. W NIEDZIELĘ I URODZYCTSOŚCI O GODZ. 11.30 i 20.00. W TYGODNIU W WAKACJE MSZA ŚW. BĘDZIE TYLKO O GODZ. 19.00.
 10. 28 czerwca wspomnienie św. Ireneusza BM, naszego patrona. Jest to dzień odpustu
  w naszej wspólnocie parafialnej. Zaplanujmy już dzisiaj czas, by móc w pełni uczestniczyć w Eucharystii i przyjąć łaski związane z odpustem. Słowo Boże wygłosi dla nas ks. Łukasz Dyktyński
 11. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej – naszego Tygodnika Niedziela. Można zabrać darmowy dodatek Niedzieli Młodych. Polecamy również słuchanie Katolickiego Radia Fiat.
 12. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia i zdrowia.