Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - 5 grudnia 2021 r.

05
12'21
 1. Jesteśmy zbudowani i dziękujemy wszystkim, którzy podjęli błogosławiony trud uczestnictwa w Roratach. Wierzymy, że wytrwamy do końca. Po Roratach zapraszamy wszystkich na wspaniałą herbatę z goździkami i pomarańczą. W każdy wtorek i czwartek po roratach zapraszamy studentów na śniadanie. Od jutra dzieci będą losowały kolejnego „ADWENCIAKA – SECUNDUSA” oraz otrzymają Biblię, by czytać na dobranoc Słowo Boże.
 2. Dziś po Mszy św. o godz. 10.00 specjalny gość. Zapraszamy wszystkie dzieci na spotkanie z Nim do auli pod kościołem.
 3. Przypominamy, że w okresie adwentu NIE MA MSZY O GODZ. 18.00.
 4. Jutro kolejny wieczór uwielbienia rozpoczynający Dobę Eucharystyczną w naszej wspólnocie. Godzinowy harmonogram wystawiony jest przy wyjściu z kościoła. Zachęcamy do wpisywania się w wolnych godzinach ma adorację.
 5. Adoracja Najświętszego Sakramentu we wtorek i środę po Mszy o godz. 19.00 – 30 minut w ciszy. „Dialogi nikodemowe” w piątek od godz. 18.00!!!!
 6. W środę na godz. 20.00 zapraszamy wszystkich studentów na pogodny wieczór. Jeśli jesteś studentem,
  a jeszcze nie byłeś na spotkaniu – NIE MOŻE CIĘ ZABRAKNĄĆ.
 7. W czwartek na godz. 19.30 zapraszamy na spotkanie SNE
 8. W sobotę 11 grudnia o godzinie 18:00 w naszej parafii odbędzie się koncert zespołu "Nie nam a Bogu", tworzącego autorską muzykę chrześcijańską, której tematyka, obraca się wokół naszego Trójjedynego Boga, spraw życia i wiary. Wstęp wolny. Szczegóły na plakacie
 9. Dziękujemy za piątkowe sprzątanie kościoła Wspólnocie Rodzin Emaus. W najbliższy piątek prosimy o posprzątanie kościoła Wspólnotę 25+.
  GENERALNE SPRZĄTANIE KOŚCIOŁA przed świętami będzie 17 grudnia, tj. w przyszły piątek. Będziemy porządkować kościół w następujący sposób:
  - w godz. 9.00-12.00 zapraszamy wszystkich studentów;
  - w godz. od 16.00 do 19.00 prosimy o pomoc Wspólnotę 25+
  - po Mszy wieczornej zapraszamy Wspólnotę Rodzin Emaus i Wspólnotę SNE oraz wszystkie osoby, które nie są formalnie w żadnej wspólnocie, ale identyfikują się z naszą wspólnotą parafialną.
 10. Pobłogosławione opłatki na stół wigilijny wystawione są obok chrzcielnicy. Całkowity dochód z opłatków będzie przeznaczony na ogrzewanie naszego kościoła.
 11. Przy wyjściu z kościoła można nabyć świece Caritasu jako wigilijne dzieło pomocy dzieciom. Koszt małej świecy minimum 8 zł, a dużej – 17 zł.
 12. Za tydzień w niedzielę będzie można nabyć sianko pod wigilijny obrus, które przygotowują dla nas studenci. Ofiara będzie dobrowolna i przeznaczona na wsparcie dla nich. Bądźmy hojni.
 13. Już dzisiaj informujemy, że rekolekcje adwentowe będziemy przeżywać w dniach od 19 do 22 grudnia. Poprowadzi je ks. bp Artur Ważny – Przewodniczący Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji przy KEP. Rekolekcje to szczególny czas odnowy. Zaplanujmy już ten czas w naszych kalendarzach.
 14. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej, naszego Tygodnika Niedziela i słuchania Katolickiego Radia Fiat.
 15. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia i zdrowia.