Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - 26 grudnia 2021 r.

26
12'21
 1. Bardzo serdecznie dziękujemy studentom oraz wszystkim zaangażowanym osobom za udekorowanie naszego kościoła na czas świąt.
 2. Zachęcamy do przeczytania Listu Rady ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski na dzisiejszą niedzielę, który umieszczony jest na naszej stronie duszpasterstwa oraz na tablicy ogłoszeń.
 3. OD JUTRA MSZE ŚWIĘTE W TYGODNIU OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU O GODZ. 18.00 i 19.00.
 4. Od poniedziałku do piątku Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy pół godziny po Mszy o godz. 19.00.
 5. Na dzień 31 grudnia br. Ks. Arcybiskup Wacław Depo udzielił dyspensy od obowiązku zachowania pokutnego charakteru piątku oraz od obowiązku wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych wszystkim osobom przebywającym w granicach archidiecezji częstochowskiej. Zalecił jednocześnie, aby osoby korzystające tego dnia z dyspensy ofiarowały dowolną modlitwę w intencji papieża Franciszka oraz podjęły zgodnie z własnym wyborem formę zadośćuczynienia przez wypełnienie uczynków miłości, bądź ofiarowanie jałmużny.
 6. W dniu 1 stycznia Msze św. o godz. 11.30 i 20.00. NIE BĘDZIE MSZY O GODZ. 10.00
 7. „O tej historii przez 2 tysiące lat powiedziane zostało już chyba wszystko, ale my podjęliśmy się tego jeszcze raz, z innej perspektywy, w innej formie, w konkretnym celu” – pisze Anna Wilk - reżyserka Spektaklu Bożonarodzeniowego pt. „Uwolnij nas. W Jej imieniu oraz własnym zapraszamy na przepiękny Spektakl Bożonarodzeniowy, który zostanie wystawiony w naszym duszpasterstwie już 2 i 9 stycznia o godzinie 18:00.
 8. W dniu 6 stycznia po Mszy św. wieczornej, około godz. 21.00 koncert kolęd w wykonaniu zespołu „Sąsiedzi”. Serdecznie zapraszamy.
 9. Wieczór uwielbienia oraz Dobę Eucharystyczną wyjątkowo będziemy przeżywać 10 stycznia, tj. w drugi poniedziałek miesiąca.  
 10. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej, naszego Tygodnika Niedziela i słuchania Katolickiego Radia Fiat. Otrzymaliśmy kalendarze na przyszły rok od Redakcji Tygodnika Niedziela. Można je zabrać do domu.
 11. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia i zdrowia