Aktualności

Pielgrzymka na uroczystość Beatyfikacji Ojca Świętego Jana Pawła II

23
04'11

1 dzień:
Wyjazd z Częstochowy w godzinach południowych. Przejazd do Włoch przez Czechy i Austrię (jazda non stop z krótkimi postojami na posiłki - prowiant własny)

2 dzień:
W godz. popołudniowych przyjazd do RZYMU - przerwa na krótki odpoczynek i toaletę. Przejście na nocne czuwanie w okolicach WATYKANU 

3 dzień:
Udział w Uroczystościach Beatyfikacyjnych Sługi Bożego Ojca św. Jana Pawła II. Po zakończeniu uroczystości przejdziemy do miejsca gdzie został zaparkowany autobus - po toalecie i krótkim odpoczynku udamy się w dalszą drogę poprzez MANOPELLO - gdzie nawiedzimy kościół Kapucynów gdzie od XVI wieku przechowywany jest Volto Santo - Cudowne Oblicze Jezusa Chrystusa, który, jak głosi miejscowa legenda, trafił do tego zapomnianego zakątka Włoch za sprawą "cudownej interwencji Niebios" , do VASTO gdzie dzięki uprzejmości tamtejszych braci będziemy mieli nocleg (karimaty i śpiwory oraz prowiant własny pielgrzymów).

4 dzień:
Śniadanie. Wyjazd do SAN GIOVANNI ROTONDO - nawiedzenie relikwii i miejsc związanych z pobytem i działalnością Św. Ojca PIO - msza święta. W drodze powrotnej do Vasto odwiedzimy sanktuarium w MONTE SANT’ ANGELO - nawiedzenie grot, w których ukazał się Św. Michał Archanioł. Powrót na nocleg.

5 dzień:
Śniadanie, po którym udamy się w drogę powrotną do Polski - po drodze wjedziemy do LANCIANO gdzie nawiedzimy miejsce pierwszego w historii chrześcijaństwa Cudu Eucharystycznego. Msza św. Wyjazd do Częstochowy (jazda non stop z krótkimi postojami na posiłki - prowiant własny pielgrzymów).

6 dzień:
Przejazd przez Czechy i Austrię. Powrót do Częstochowy w godzinach popołudniowych.


CENA: 700,00 zł + 20 euro za dwa noclegi w Vasto.


Dobrze mieć 20 euro na bilet miejski w Rzymie, autobus w S.G. Rotondo, zakup pieczywa i innych artykułów spożywczych na wspólne posiłki.

Świadczenia:
Transport: komfortowy autokar z klimatyzacją, toaletą, video i barkiem.
Ubezpieczenie: Signal Iduna S.A.

UWAGA: Organizatorzy zastrzegają sobie prawo możliwości zmiany kolejności zwiedzanych obiektów.