Aktualności

Spotkanie Częstochowskiego Klubu Frondy

04
05'11

Karierę publicysty zaczynał jako felietonista tygodnika "Najwyższy CZAS!". Pracował też jako dziennikarz i publicysta m.in. w radiu Wawa i PR IV. W 1995 został stypendystą National Forum Foundation. Pracował w krajowym biurze kongresowym amerykańskiej Partii Republikańskiej i wydziale prasowym jej stanowych struktur w Seattle.

Związany z "Gazetą Polską" od początku jej istnienia, gdzie najpierw kierował działem cywilizacja, a następne działem publicystyki. Z redakcji odszedł w 1997. Od tej pory jest niezależnym publicystą.

Jego teksty ukazywały się w "Newsweeku Polska" (lata 2003–2007), tygodniku "Wprost" (2001–2003) i "Przewodniku Katolickim". Pojedyncze publikacje ukazywały się również w "Polityce". Współpracował z TV Biznes i Radiem Vox FM, w którym prowadził poranny przegląd prasy. Od września 2006 do lutego 2007 prowadził w TVP1 cotygodniowy program kulturalny "Ring", wchodzący w skład pasma publicystycznego Jedynki "Nie ma przebacz".

Od 2007 występuje z Kabaretem Pod Egidą, głównie w Ośrodku Kultury Ochoty w Warszawie.

Aktualnie jego felietony publikują "Rzeczpospolita", "Gazeta Polska" (która przedrukowuje jego felietony z PR 1) i "Niezależna Gazeta Polska" oraz portal Interia.pl (od 2005, z kilkumiesięczną przerwą na przełomie 2007/2008). W latach 2008-2011 prowadził w TVP Info cotygodniowy program "Antysalon Ziemkiewicza" (niedziela, godz. 10:00), a także "Poranek Info". W stacji TVP Historia był gospodarzem kilku cyklicznych audycji: "Kontrowersje" (jego gościem był często prof. Paweł Wieczorkiewicz) i od jesieni 2008 "Pojedynek" (wspólnie ze Sławomirem Sierakowskim). W radiowej Jedynce prowadził co tydzień audycję "Rozmowy w Jedynce". Od 2011 prowadzi w TVP Info wywiady we wtorkowym paśmie wieczornym "Info Dziennik - Gość" oraz publikuje w tygodniku "Uważam Rze".

Zachęcamy do lektury: http://blog.rp.pl/ziemkiewicz/
Po spotkaniu będzie możliwość nabycia publikacji z dedykacją autora.