Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - 21 marca 2021 r.

21
03'21
 1. Witamy w naszej wspólnocie Księdza Biskupa Arkadiusza Okroja, biskupa pomocniczego diecezji pelplińskiej i prosimy Ducha Świętego o wszelkie potrzebne dary dla niego i dla nas na czas prowadzenia i przeżywania rekolekcji.  
 2. Od poniedziałku do środy program rekolekcji jest następujący: godz. 18.00 – spotkanie formacyjne dla studentów; godz. 19.00 - Msza św. z nauką dla wszystkich; godz. 20.00 – konferencja tematyczna dla wszystkich. We wtorek od godz. 20.00 możliwość spowiedzi świętej. Zaplanujmy czas, by w pełni uczestniczyć w tych ćwiczeniach duchowych. W DNIACH TRWANIA REKOLEKCJI NIE BĘDZIE MSZY ŚW. O GODZ. 18.00.
 3. Przypominamy WSZYSTKIM o bezwzględnym obowiązku zakrywania ust i nosa
  maseczkami w kościele. Obowiązek ten NIE DOTYCZY OSÓB, które mają zaświadczenie od lekarza.
 4. W środę spotkanie scholi dziecięcej: grupa młodsza o godz. 18.00, grupa starsza o godz. 19.00.
 5. W czwartek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o godz. 18.00 i 19.00.
 6. W piątek „Dialogi nikodemowe” od godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy
 7. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w najbliższy piątek o godz. 18.30; Gorzkie Żale dzisiaj
  o godz. 18.30
  . Każdy, kto uczestniczy w tych nabożeństwach może uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Serdecznie zapraszamy.
 8. Dziękujemy Wspólnocie 25 + za piątkowe sprzątanie kościoła. Sprzątanie generalne kościoła przed świętami odbędzie się 30 marca w Wielki Wtorek. Na godz. 9.00 zapraszam studentów, natomiast Wspólnotę 25+ oraz WRE na godz. 20.00.
 9. Za tydzień Niedziela Palmowa. Studenci przygotowują palemki, które będzie można nabyć za dobrowolną ofiarę. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony cele formacyjne studentów.
 10. Od środy popielcowej w auli na dole można zatrzymać się na chwilę kontemplacji Oblicza Jezusa. Serdecznie zapraszam w imieniu autorki p. Joanny Ordon na wystawę zatytułowaną: „Szukam Twego Oblicza”.
 11. Już po raz dwunasty, tradycyjnie z piątku na sobotę przed Niedzielą Palmową,
  26 marca br., odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa. Uczestnicy, wyruszą w drogę po mszy świętej o godz. 20:00, z otrzymaną mapą i opisem trasy oraz rozważaniami Drogi Krzyżowej, przygotowanymi specjalnie na to wydarzenie. EDK to forma osobistej, modlitewnej wędrówki, to rozważanie misterium męki Pańskiej poza murami kościelnymi. W trakcie nocnego, ponad 40-to kilometrowego marszu uczestnicy mają czas na refleksje i naprawdę bliskie, bardzo indywidualne spotkanie z Chrystusem. To piękne ubogacenie rekolekcji wielkopostnych. Więcej szczegółów dotyczących tras EDK i zapisów na to wydarzenie na stronie internetowej: www.edk.org.pl.
 12. Fundacja Akademicka Na Progu, działająca przy naszym kościele prosi o przekazanie swojego 1%. Nr KRS znajduje się na plakacie, bądź wizytówkach umieszczonych przy wyjściu z kościoła.
 13. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej – naszego tygodnika Niedziela oraz do słuchania Katolickiego Radia Fiat, które będzie transmitować nasze rekolekcje wielkopostne. Posłuchaj-polubisz.
 14. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia i zdrowia.