Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - 27 czerwca 2021 r.

27
06'21
 1. Przypominamy, że ks. Abp Wacław Depo odwołał dyspensę ogólną od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych.
 2. Dzisiaj o godz. 20.00 Msza św. na zakończenie roku akademickiego 2020/2021. Zapraszamy wszystkich studentów
  i pracowników uczelni wyższych miasta Częstochowy. Eucharystii będzie przewodniczył ks. Arcybiskup Wacław Depo
  i udzieli w tym czasie Sakramentu Bierzmowania studentom, którzy przygotowywali się w tym roku formacyjnym do przyjęcia Bierzmowania.
 3. DZISIAJ NIE BĘDZIE MSZY ŚW. O GODZ. 19.00. NATOMIAST W MIESIĄCACH WAKACYJNYCH (LIPIEC, SIERPIEŃ I WRZESIEŃ) MSZE ŚW. W NIEDZIELE I UROCZYSTOŚCI O GODZ. 11.30 i 20.00. W TYGODNIU W WAKACJE MSZA ŚW. BĘDZIE TYLKO O GODZ. 19.00.
 4. Jutro wspomnienie św. Ireneusza BM, naszego patrona. Jest to dzień odpustu w naszej wspólnocie parafialnej. Słowo Boże wygłosi do nas ks. Łukasz Dyktyński. W czasie Mszy św. będzie miał miejsce obrzęd kanonicznego objęcie urzędu proboszcza. Po Mszy św. półgodzinne uwielbienie. Skorzystajmy z tego czasu łaski.
 5. Nabożeństwa czerwcowe w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 18.30. W poniedziałek na nabożeństwa czerwcowe zapraszamy wszystkie dzieci. Będą „bajkowe” niespodzianki.
 6. Spotkanie modlitewne Wspólnoty SNE w miesiącu lipcu w każdy czwartek o godz. 19.00 w parafii św. Stanisława BM na Błesznie. Serdecznie zapraszamy
 7. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy pół godziny po Mszy o godz. 19.00 od poniedziałku do czwartku. W piątek „Dialogi nikodemowe” od godz. 18.00.
 8. Dziękujemy Studentom, Wspólnocie 25+ i Wspólnocie Rodzin Emaus za piątkowe generalne sprzątanie. Niech Bóg będzie w Was uwielbiony. W najbliższy piątek proszę o posprzątanie kościoła WRE.
 9. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej – naszego Tygodnika Niedziela. Można zabrać darmowy dodatek Niedzieli Młodych. Polecamy również słuchanie Katolickiego Radia Fiat.
 10. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia i zdrowia.