Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - 8 sierpnia 2021 r.

08
08'21
  1. PRZYPOMINAMY, ŻE W MIESIĄCACH WAKACYJNYCH (LIPIEC, SIERPIEŃ I WRZESIEŃ) MSZE ŚW. W NIEDZIELE I UROCZYSTOŚCI O GODZ. 11.30 i 20.00. W TYGODNIU W WAKACJE MSZA ŚW. TYLKO O GODZ. 19.00.
  2. Jutro w naszej wspólnocie akademickiej przeżywamy Odpust ku czci św. Teresy Benedykty od Krzyża - Edyty Stein. „Jako Benedicta a Cruce (błogosławiona przez Krzyż) pragnęła wraz z Chrystusem nieść krzyż za zbawienie swego narodu, swego Kościoła, całego świata”. Przez Jej wstawiennictwo prośmy za całą naszą wspólnotę o odwagę wiary i radykalne pójście za Jezusem.
  3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy pół godziny po Mszy o godz. 19.00 od poniedziałku do czwartku. W piątek „Dialogi nikodemowe” od godz. 18.00.
  4. W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. o godz. 11.30 i 20.00.
  5. Dziękujemy Wspólnocie Rodzin Emaus za piątkowe sprzątanie kościoła.
  6. Wzorem zeszłego roku, w dniach 13 i 14 sierpnia, na Jasnej Górze odbędzie się pierwszy Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej „Jasna Strona Mocy”. W trakcie dwóch dni koncertowych wystąpią artyści zagranicznej i polskiej sceny muzycznej. Całość transmitowana będzie w pierwszym programie Telewizji Polskiej od godziny 20:15 każdego dnia.
    W piątek, 13 sierpnia, odbędzie się koncert „ABYŚMY BYLI JEDNO” - na scenie zaprezentują się wykonawcy zagraniczni. Drugiego dnia, w sobotę, 14 sierpnia, odbędzie się koncert „ABBA, OJCZE - PIELGRZYMI ŚPIEWAJĄ ULUBIONE PIOSENKI JANA PAWŁA II” – tak, jak w ubiegłym roku, na scenie zaprezentują się znani i lubiani polscy wykonawcy. Serdecznie zapraszamy.
  7. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej – naszego Tygodnika Niedziela. Polecamy również słuchanie Katolickiego Radia Fiat.
  8. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia i zdrowia.