Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - 22 sierpnia 2021 r.

22
08'21
  1. Do środy trwamy w Nowennie przed Uroczystością NMP Częstochowskiej, patronki naszego miasta i Archidiecezji. W naszej wspólnocie Nowenna odmawiana jest na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu.
  2. PRZYPOMINAMY, ŻE W MIESIĄCACH WAKACYJNYCH (LIPIEC, SIERPIEŃ I WRZESIEŃ) MSZE ŚW. W NIEDZIELE I UROCZYSTOŚCI O GODZ. 11.30 i 20.00. W TYGODNIU W WAKACJE MSZA ŚW. TYLKO O GODZ. 19.00.
  3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy pół godziny po Mszy o godz. 19.00 od poniedziałku do czwartku. W piątek „Dialogi nikodemowe” od godz. 18.00.
  4. We wtorek katecheza przedchrzcielna dla rodziców i rodziców chrzestnych dzieci, które w najbliższym czasie mają otrzymać chrzest święty. Rozpoczęcie o godz. 17.00 – zakończenie ok. godz. 20.00. Serdecznie zapraszamy
  5. W najbliższy czwartek 26 sierpnia, Uroczystość NMP Częstochowskiej. Msza św. w naszej wspólnocie o godz. 19.00. W tym dniu będziemy mieli wyjątkowy zaszczyt nawiedzenia Symboli Światowych Dni Młodzieży. Z tej racji po Mszy św. serdecznie zapraszamy byśmy wszyscy razem trwali w adoracji Krzyża. Modlitwę zakończymy Apelem Jasnogórskim.
  6. Zapraszamy wszystkie osoby niepełnosprawne, ich rodziny i przyjaciół do wzięcia udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę (w najbliższą sobotę tj. 28 sierpnia br.) Nie ma zapisów. Wystarczy przyjechać pod kościół parafialny w Olsztynie k. Częstochowy na godz. 9.00 i wyruszyć z innymi na pielgrzymi szlak. Msza św. kończąca pielgrzymkę o godz. 17.00 w Bazylice Jasnogórskiej, której będzie przewodniczył ks. Abp Wacław Depo.
  7. Serdecznie dziękujemy Wspólnocie 25+ za piątkowe posprzątanie kościoła.
  8. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej – naszego Tygodnika Niedziela. Polecamy również słuchanie Katolickiego Radia Fiat.
  9. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia i zdrowia.