Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - 17 października 2021 r.

17
10'21
 1. Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje na dobry początek – PRZEBUDŹ SIĘ – POWSTAŃ - PRZYJMIJ. Prowadzi je ks. dr Łukasz Dyktyński. Serdecznie zapraszamy pracowników wyższych uczelni dzisiaj na godz. 18.30 na spotkanie zatytułowane: „NAUKĄ – DROGĄ NA SZCZYT”.
  Program REKOLEKCJI: 18 i 19 października (tj. poniedziałek i wtorek):
  godz. 19.00 – Msza św. z homilię;
  godz. 20.00 – konferencja
  W środę, 20 października: godz. 18.30 – nabożeństwo pokutne i spowiedź, następnie Msza św. z homilią i o godz. 20.15 – koncert uwielbienia i premiera płyty Marty Madejskiej „Po Twoich śladach”. Serdecznie zapraszamy
 2. Zachęcamy do przeczytanie Listu naszego Ks. Arcybiskupa: „Droga Kościoła” dotyczącego Synodu ogłoszonego przez Papieża Franciszka. Treść Listu umieszczona jest na tablicy ogłoszeń oraz na naszej stronie duszpasterstwa.
 3. Spotkania formacyjne w tym tygodniu:
  Czwartek godz. 19.00 – spotkanie SNE. Rozpoczynamy Mszą św. a potem agapa. Szczególnie zapraszamy wszystkich studentów.
  Piątek godz. 19.30 – spotkanie dla ministrantów i kandydatów na ministrantów
 4. Wszystkich Parafian gorąco zachęcamy do wspólnej modlitwy za zmarłych. Szczególnie zapraszamy do udziału w nabożeństwach wypominkowych, które rozpoczną się od 2 listopada. Kartki na wypominki wyłożone są obok prasy katolickiej.
 5. Nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do piątku o godz. 18.30, a w niedzielę o godz. 19.30. We wtorek szczególnie zapraszamy wszystkie dzieci. Będą niespodzianki.
 6. Dziękujemy za piątkowe sprzątanie Studentom. W najbliższy piątek prosimy o posprzątanie kościoła Wspólnotę SNE.
 7. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy pół godziny po Mszy o godz. 19.00 od poniedziałku do środy. W piątek „Dialogi nikodemowe” od godz. 17.00.
 8. Najbliższy Kurs dla narzeczonych w naszej Parafii odbędzie się w dniach 22-24 października. Szczegóły na naszej stronie www.emaus.czest.pl
 9. Katecheza przedchrzcielna 23 października o godz. 10.00. Zapraszamy wszystkich rodziców, którzy w najbliższym czasie pragną ochrzcić swoje dziecko.
 10. 30 października, w sobotę wyjazd do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Zapraszamy wszystkich chętnych studentów, członków Wspólnoty 25+ i wszystkich parafian. Koszt ok. 50 zł. Zapisy u ks. Jakuba do przyszłej niedzieli włącznie.  
 11. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej, naszego Tygodnika Niedziela i słuchania Katolickiego Radia Fiat.
 12. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia i zdrowia.