Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - 12 grudnia 2021 r.

12
12'21
 1. Jesteśmy na półmetku adwentowego oczekiwania. Zachęcamy wszystkich do wytrwałości. Od jutra na Roratach dzieci będą losowały kolejnego „ADWENCIAKA – TERTIUSA” oraz otrzymają Biblię, by czytać na dobranoc Słowo Boże. Po Roratach zapraszamy wszystkich na wspaniałą herbatę z goździkami i pomarańczą. W każdy wtorek i czwartek po roratach zapraszamy studentów na śniadanie.
 2. Przypominamy, że w okresie adwentu NIE MA MSZY O GODZ. 18.00.
 3. Adoracja Najświętszego Sakramentu we wtorek i środę po Mszy o godz. 19.00 – 30 minut
  w ciszy. „Dialogi nikodemowe” w piątek od godz. 18.00!!!!
 4. We wtorek o godz. 10.00 zapraszamy na spotkanie każdą mamę z dziećmi lub bez dzieci, która potrzebuje wyjść, spotkać się z ludźmi, porozmawiać lub po prostu napić się kawy. Spotkanie odbędzie się w dolnej Sali Duszpasterstwa – wejście od podwórka przy windzie.
 5. W środę na godz. 20.00 zapraszamy wszystkich studentów na wspólne wyjście do kina. Jeśli jesteś studentem, a jeszcze nie byłeś na spotkaniu – NIE MOŻE CIĘ ZABRAKNĄĆ.
 6. SPOTKANIA FORMACYJNE w tym tygodniu:
  W ŚRODĘ na godz. 19.45 zapraszamy Wspólnotę 25+
  W CZWARTEK na godz. 19.30 zapraszamy na spotkanie SNE
  W PIĄTEK na godz. 19.30 zapraszamy ministrantów i kandydatów na ministrantów.
 7. W sobotę 18 grudnia o godzinie 18:00 w naszej parafii odbędzie się koncert zespołu "Nie nam a Bogu", tworzącego autorską muzykę chrześcijańską, której tematyka, obraca się wokół naszego Trójjedynego Boga, spraw życia i wiary. Wstęp wolny. Szczegóły na plakacie
 8. Dziękujemy za piątkowe sprzątanie kościoła Wspólnocie 25+. W najbliższy piątek GENERALNE SPRZĄTANIE KOŚCIOŁA przed świętami. Będziemy porządkować kościół w następujący sposób: w godz. 9.00-12.00 zapraszamy wszystkich studentów; w godz. od 16.00 do 19.00 prosimy o pomoc Wspólnotę 25+; po Mszy wieczornej zapraszamy Wspólnotę Rodzin Emaus i Wspólnotę SNE oraz wszystkie osoby, które nie są formalnie w żadnej wspólnocie, ale identyfikują się z naszą wspólnotą parafialną. Jeśli nie odpowiada komuś wyznaczona godzina, proszę przyjść w najbardziej dla siebie odpowiedniej. Pracy nie braknie.
 9. Fundacja Małych Stópek zaprasza do udziału w świątecznej zbiórce artykułów higienicznych „Pieluszka dla maluszka” dla dzieci w domach samotnej matki, domach dziecka i hospicjum dla dzieci. Można się włączyć w tę inicjatywę przygotowując paczkę z artykułami takimi jak: proszki i płyny do prania, kremy, szampony, mydła, pieluchy. Rzeczy prosimy zostawiać pod choinką z tyłu kościoła. Akcja trwa do przyszłej niedzieli.
 10. Pobłogosławione opłatki na stół wigilijny wystawione są obok chrzcielnicy. Całkowity dochód z opłatków będzie przeznaczony na ogrzewanie naszego kościoła.
 11. Przy wyjściu z kościoła można nabyć świece Caritasu jako wigilijne dzieło pomocy dzieciom. Koszt małej świecy minimum 8 zł, a dużej – 17 zł.
 12. Już dzisiaj można nabyć sianko pod wigilijny obrus, które przygotowali dla nas studenci. Ofiara jest dobrowolna i przeznaczona na wsparcie dla nich. Bądźmy hojni.
 13. Za tydzień Rekolekcje adwentowe, które będziemy przeżywać w dniach od 19 do 22 grudnia. Poprowadzi je ks. bp Artur Ważny – Przewodniczący Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji przy KEP. To szczególny czas odnowy. Zgromadźmy się, by wspólnie słuchać Słowa Bożego.
  Program rekolekcji: W niedzielę Msze św. o godz. 10.00, 11.30 i 20.00. Od poniedziałku do środy Msza św. z homilią o 6.30 (Roraty) i 19.00. Nauka rekolekcyjna o godz. 20.00. We wtorek o godz. 20.00 Nabożeństwo pokutne oraz spowiedź.
 14. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej, naszego Tygodnika Niedziela i słuchania Katolickiego Radia Fiat.
 15. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia i zdrowia.