Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - 19 grudnia 2021 r.

19
12'21
 1. Od dzisiaj do środy w naszej wspólnocie trwają Rekolekcje adwentowe. Prowadzi je ks. bp Artur Ważny – Przewodniczący Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji przy KEP. Program rekolekcji: Od poniedziałku do środy Msza św. z homilią o 6.30 (Roraty) i 19.00. Nauka rekolekcyjna o godz. 20.00. We wtorek o godz. 20.00 Nabożeństwo pokutne oraz spowiedź.
 2. Dzisiaj również Mszą św. o godz. 20.00 rozpoczniemy w naszej wspólnocie proces synodalny. Animatorami synodalnymi, którzy będą reprezentować naszą wspólnotę są: Ewa Nowak
  i Mateusz Solski. Będą koordynować spotkania synodalne oraz przekażą syntezę ze wszystkich spotkań do Zespołu synodalnego naszej Archidiecezji. Serdecznie im dziękuję oraz proszę Was wszystkich o modlitwę w intencji Synodu oraz zaangażowanie, do którego zostaniemy zaproszeni już w styczniu.
 3. Od jutra na Roratach dzieci będą losowały kolejnego „ADWENCIAKA – QUARTUSA” oraz otrzymają Biblię, by czytać na dobranoc Słowo Boże. Po Roratach zapraszamy wszystkich na wspaniałą herbatę z goździkami i pomarańczą. We wtorek po roratach zapraszamy studentów na śniadanie.
 4. W czwartek 23 grudnia po Mszy św. roratniej odbędzie się losowanie nagród. W losowaniu biorą udział dzieci, które zebrały kompletne szopki. Należy je przynieść podpisane w środę,
  a po losowaniu w czwartek zostaną zwrócone dzieciom. Również w czwartek dzieci będą mogły po Roratach udekorować choinkę zrobionymi wraz z rodzicami ozdobami świątecznymi. Serdecznie zachęcamy do kreatywności.
 5. Msza św. w Wigilię Uroczystości Narodzenia Pańskiego, tzw. Pasterka będzie odprawiona o godz. 24.00. W Uroczystość Narodzenia Pańskiego Msze św. o godz. 11.30 i 20.00. Natomiast 2 dzień Świąt to Niedziela Świętej Rodziny. Msze św. o godz. 10.00, 11.30 i 20.00. W czasie każdej Mszy św. w niedzielę odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Serdecznie zapraszamy.
 6. Dziękujemy za piątkowe generalne sprzątanie Studentom, Wspólnocie 25+, Wspólnocie Rodzin Emaus oraz Wspólnocie SNE. Dzięki Waszej służbie – nasza świątynia oraz budynki parafii lśnią. Niech Bóg wynagradza wszelki trud i poświęcenie.  
 7. Pobłogosławione opłatki na stół wigilijny wystawione są obok chrzcielnicy. Całkowity dochód z opłatków będzie przeznaczony na ogrzewanie naszego kościoła.
 8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć sianko pod wigilijny obrus, które przygotowali dla nas studenci. Ofiara jest dobrowolna i będzie przeznaczona na wsparcie dla nich. Bądźmy hojni.
 9. Od dzisiaj do przyszłej niedzieli można nabyć wspaniałe ikony Matki Bożej Częstochowskiej, Świętej Rodziny i Anioła Stróża. Może to być prezent na święta dla bliskich lub wartościowy zakup do swojego domu.
 10. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej, naszego Tygodnika Niedziela i słuchania Katolickiego Radia Fiat. Otrzymaliśmy kalendarze na przyszły rok od Redakcji Tygodnika Niedziela. Można je zabrać do domu.
 11. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia i zdrowia oraz głębokiego przeżywania czasu świętych rekolekcji.