Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - 30.01.2022 r.

30
01'22
 1. Dziś w naszej wspólnocie gościmy ks. Sebastiana Wyrozumskiego, administratora parafii św. Katarzyny w Mierzycach. Dziękujemy za wygłoszone słowo i modlitwę.
 2. Serdecznie zapraszamy na Msze św. z jutrznią w każdy wtorek i czwartek na godz. 6.30. Z tej racji we wspomniane dni Msza św. wieczorna będzie tylko o godz. 19.00.
  W pozostałe dni – poniedziałki, środy i piątki – Msze św. o godz. 18.00 i 19.00.
 3. W środę zapraszamy wszystkich Studentów o godz. 20.00 na tzw. "studenckie środy". W tym tygodniu będziemy rozmawiać na tematy synodalne, bo głos młodych, głos Studentów jest również bardzo ważny. Przypominamy studentom, że to miejsce - "Wasze" Duszpasterstwo Akademickie jest zawsze dla Was otwarte - każdego dnia. Kiedy potrzebujecie porozmawiać, pobyć razem, pomodlić się, a może po prostu pouczyć się w ciszy - to zawsze jesteście tu mile widziani. Jeśli odczuwacie pragnienie spowiedzi albo rozmowy to nr telefonów "Waszych" Duszpasterzy znajdziecie na naszej stronie internetowej. My również jesteśmy tutaj dla Was.
 4. W środę święto Ofiarowania Pańskiego. Studenci przygotowali świece, które będzie można nabyć za dobrowolną ofiarę. Dochód z tej zbiórki będzie przeznaczony na wyjazd zimowy dla studentów.
 5. W czwartek wspomnienie św. Błażeja. W czasie Mszy św. specjalne błogosławieństwo połączone z prośbą o zachowanie od chorób gardła i języka.
 6. Od poniedziałku do środy Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy pół godziny po Mszy o godz. 19.00. W piątek „Dialogi nikodemowe” od godz. 17.00.
 7. Wspólnota Rodzin Emaus już po raz szósty zaprasza na rekolekcje dla małżeństw „Remont małżeński”. Z powodu nagłego odwołania rekolekcji w grudniu 2021r zapraszamy wszystkich zainteresowanych w dniach 04-06 lutego 2022 r.  (najbliższy weekend) w naszym kościele. Konferencje  poprowadzą Monika i Marcin Gomułkowie. Tematem rekolekcji będzie: „Radość Miłości czyli o dojrzewaniu”.  Szczegóły na stronie remont.rodzinyemaus.pl.oraz Facebooku. Czas rekolekcji to inwestycja w Wasze małżeństwo, w szczęśliwszą rodzinę i w Niebo. Przyjdźcie. Czekamy na WAS. Wstęp wolny.
 8. SPOTKANIA FORMACYJNE:
  W ŚRODĘ – o godz. 19.45 – spotkanie Wspólnoty 25+
  W CZWARTEK – o godz. 19.30 – spotkanie SNE. Zapraszamy zwłaszcza studentów, którzy pragną doświadczyć wspólnoty modlitwy i poznać osobę Jezusa.
 9. Dziękujemy Wspólnocie SNE za piątkowe sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy Wspólnotę Rodzin Emaus, by posprzątali kościół w czwartek od godz. 21.00 z racji na rozpoczynający się w piątek „Remont małżeński”.
 10. W przyszły poniedziałek, 7 lutego o godz. 20.00 kolejny Wieczór Uwielbienia rozpoczynający Dobę Eucharystyczną. Zachęcamy do wpisywania się w harmonogram adoracji, który znajduje się przy wejściu do kościoła, by nie było ani jednej chwili, w której Jezus Eucharystyczny jest sam.
 11. WYJAZD ZIMOWY NA NARTY DLA STUDENTÓW do ZAKOPANEGO w dniach od 17 do 23 lutego. Spotkanie organizacyjne w sprawie wyjazdu odbędzie się 2 lutego (środa) o godz. 20.00.
 12. Zachęcamy do nabycie książki „Żyć Ewangelią” wydawnictwa Misjonarzy Krwi Chrystusa „Pomoc”. Koszt 20 zł.
 13. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej, naszego Tygodnika Niedziela i „Tęczy” dla dzieci oraz do słuchania Katolickiego Radia Fiat. Można również zabrać podarowany przez Redakcję „Niedzieli” modlitewnik, który wystawiony jest obok gazet.
 14. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia i zdrowia.