Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - 6 marca 2022 r.

06
03'22
 1. Serdecznie zapraszamy na Msze św. z jutrznią w każdy wtorek i czwartek na godz. 6.30. Z tej racji we wspomniane dni Msza św. wieczorna będzie tylko o godz. 19.00. W pozostałe dni – poniedziałki, środy i piątki – Msze św. o godz. 18.00 i 19.00.
 2. Na dzisiejszą niedzielę Ks. Arcybiskup Wacław Depo napisał list pasterski „Postępować w rozumieniu tajemnicy Chrystusa”. Treść listu umieszczona jest na tablicy ogłoszeń oraz na stronie Duszpasterstwa.
 3. Zostały jeszcze „Wielkopostne zdrapki”, jako ciekawa forma ćwiczeń duchowych na Wielki Post. Ofiara jest dobrowolna. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony dla studentów.
 4. Wczoraj nasi ministranci uczestniczyli w mistrzostwach ministrantów w piłce halowej. Dziękujemy im za reprezentowanie naszej wspólnoty, za wielkie serce i ducha walki na boisku. Dziękujemy za przekazany puchar. W najbliższą sobotę w rozgrywkach będą uczestniczyć nasi młodsi ministranci. Życzymy Wam zwycięstwa i pamiętamy o Was
  w modlitwie.
 5. Serdecznie dziękujemy za ofiary na pomoc uchodźcom z Ukrainy. Zebrana kwota wyniosła 6400 zł.
 6. Już jutro o godz. 20.00 kolejny Wieczór Uwielbienia rozpoczynający Dobę Eucharystyczną. Zachęcamy do wpisywania się w harmonogram adoracji, który znajduje się przy wejściu do kościoła, by nie było ani jednej chwili, w której Jezus Eucharystyczny jest sam.
 7. We wtorek o godz. 10 .00 zapraszamy na spotkanie każdą mamę z dziećmi lub bez dzieci, która potrzebuje wyjść, spotkać się, porozmawiać lub po prostu napić się kawy. Spotkanie odbędzie się w jadalni Duszpasterstwa – wejście od podwórka przy windzie.
 8. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy pół godziny po Mszy o godz. 19.00 we wtorek i środę. W piątek „Dialogi nikodemowe” od godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy.
 9. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w PIĄTKI o godz. 19.30, natomiast Gorzkie Żale
  w ŚRODY o godz. 18.30
  .
 10. SPOTKANIA FORMACYJNE:
  W ŚRODĘ – o godz. 19.45 – spotkanie Wspólnoty 25+
  W CZWARTEK – o godz. 19.30 – spotkanie SNE. Zapraszamy zwłaszcza studentów, którzy pragną doświadczyć wspólnoty modlitwy i poznać osobę Jezusa.
 11. Przypominamy studentom, że to miejsce - "Wasze" Duszpasterstwo Akademickie jest zawsze dla Was otwarte - każdego dnia. Kiedy potrzebujecie porozmawiać, pobyć razem, pomodlić się, a może po prostu pouczyć się w ciszy - to zawsze jesteście tu mile widziani.
 12. Dziękujemy Wspólnocie Rodzin Emaus za piątkowe posprzątanie kościoła. W najbliższy piątek, po Nabożeństwie Drogi Krzyżowej prosimy o posprzątanie kościoła Wspólnotę 25+.
 13. Rekolekcje Wielkopostne w DA będziemy przeżywać od 21 do 23 marca (od poniedziałku do środy). Poprowadzi je Marcin Zieliński – lider Wspólnoty „Głos Pana” w Skierniewicach oraz Daniel Wojda – pomysłodawca projektu „Pogłębiarka”. Program rekolekcji jest następujący:
  Godz. 18.00 – spotkanie formacyjne dla studentów.
  Godz. 19.00 - Msza św. z krótką homilią
  Godz. 19.30 – nauka rekolekcyjna.
  W poniedziałek po nauce rekolekcyjnej - wieczór z modlitwą o uzdrowienie, we wtorek po nauce – wieczór z modlitwą o wylanie Ducha Świętego, w środę po nauce – spowiedź święta. Zaplanujmy czas, by w pełni uczestniczyć w tych ćwiczeniach duchowych.
 14. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej, naszego Tygodnika Niedziela oraz do słuchania Katolickiego Radia Fiat.
 15. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia i zdrowia.