Aktualności

Akcja Pomoc Studentom - Ukraina

15
03'22

AKCJA POMOCY STUDENTOM – UKRAINA

Na naszych oczach, za wschodnią granicą kraju, dzieją się wydarzenia, o których jeszcze kilka tygodni temu w ogóle byśmy nie myśleli. Wojna tocząca się w Ukrainie skrzywdziła już wiele osób, w tym naszych częstochowskich studentów. Dlatego we współpracy z Politechniką Częstochowską, jak i Uniwersytetem Humanistyczno – Przyrodniczym im. Jana Długosza w Częstochowie, Fundacja Akademicka „Na Progu”, działająca przy Duszpasterstwie Akademickim „Emaus” organizuje akcje pomocy tym, którzy tej pomocy potrzebują. Studentów, którzy zostali bez środków do życia jest naprawdę wiele. W samej tylko Politechnice Częstochowskiej studiuje prawie 250 studentów z Ukrainy. Nie otrzymują pieniędzy z domu, rodzice często znajdują się na terenach okupowanych, lub w strefie walk. Co więcej, jest u nas grupa studentów małoletnich, których również chcielibyśmy objąć szczególną pomocą. Mamy również studentów, którzy objęli opieką małoletnie rodzeństwo, które samodzielnie przekroczyło granicę. Rodzice zostali w Ukrainie.  

Brakuje pieniędzy na wszystko. Dlatego też pozyskane środki przeznaczone zostaną między innymi na: zakup leków, środków spożywczych, niezbędnych artykułów kosmetycznych i higienicznych i innych artykułów pierwszej potrzeby. Dopuszcza się również udzielenie pomocy w opłaceniu innych zakupów lub kosztów niezbędnych z punktu widzenia potrzeb życiowych studenta na jego wniosek.

W tym wszystkim liczymy na waszą pomoc. Wpłat można dokonywać bezpośrednio na dedykowane konto Fundacji: Fundacja Akademicka „Na Progu”, ul. Kilińskiego 132, 42-218 Czestochowa, POLAND, account: PL 63 8980 0009 2042 0098 7024 0003; (BANK: ESBANK Bank Spółdzielczy; SWIFT: GBWCPLPP; Currency: PLN),

Jeśli potrzebujesz naszej pomocy, poniżej znajdziesz link do wniosku. Po jego wypełnieniu skontaktujemy się z Tobą i postaramy się Ci pomoc.

Wobec tego, co dzieje się na Ukrainie nie chcemy, nie możemy i nie pozostaniemy obojętni.

Link do wniosku: https://docs.google.com/forms/d/1f6bTBkN-_8Phf7pcJE0k1795qsn9nNKbqQJojuYOxH8/edit

Icon Regulamin Akcji (42,5 KB)

Link do zbiórki:  https://zrzutka.pl/jzfcjp
Otwórz zdjęcie