Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - 22.05.2022 r.

22
05'22
 1. Serdecznie zapraszam dzisiaj na koncert Marcina Wargockiego w naszym kościele o godz. 21.00 zaraz po Mszy świętej wieczornej. Koncert promuje najnowszą płytę pt. “Do głębi”. Artysta zabierze nas do krainy łagodności, nie omijając jednak trudnych tematów takich jak cierpienie i zaufanie. W sposób nieplanowany utwory wpisują się idealnie w niedawne wydarzenia i skłania do refleksji nad naszym życiem.
 2. Od jutra o godz. 20.00 rozpoczynamy naukę języka hiszpańskiego. Zapraszamy wszystkim studentów. Koszt jednego spotkania – ofiara dobrowolna.
 3. Nabożeństwa majowe codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 18.30, w niedzielę
  o godz. 19.30. W poniedziałki nabożeństwa majowe dla dzieci.
 4. Msza św. z Jutrznią we wtorek i w czwartek o godz. 6.30.
 5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy pół godziny po Mszy o godz. 19.00 od poniedziałku do środy. W piątek „Dialogi nikodemowe” od godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy.
 6. SPOTKANIA FORMACYJNE w tym tygodniu:
  W ŚRODĘ godz. 19.45 – spotkanie formacyjne Wspólnoty 25+
  W CZWARTEK na godz. 20.00 zapraszamy studentów oraz wszystkich chętnych pragnących formować się w SNE św. Jana Chrzciciela. Spotykamy się w kościele na Mszy św.
 7. Przypominamy studentom, że to miejsce - "Wasze" Duszpasterstwo Akademickie jest zawsze dla Was otwarte - każdego dnia. Kiedy potrzebujecie porozmawiać, pobyć razem, pomodlić się,
  a może po prostu pouczyć się w ciszy - to zawsze jesteście tu mile widziani. Zapraszamy również Studentów w najbliższą środę o godz. 20.00 na ciekawą rozmowę na temat: Życie po życiu.
 8. W piątek o godz. 19.30 - ostatnie już spotkanie o modlitwie wewnętrznej w auli Duszpasterstwa. Modlitwa jest sztuką i radością. Trzeba się jej uczyć i ciągle wypływać na głębię. Przewidywany czas to 1h i 15 minut. Na jeden wieczór będą się składać katecheza duchowa i modlitwa wyrażona gestami. Zapraszamy wszystkich, zwłaszcza studentów. Prowadzi: ks. Łukasz Dyktyński.
 9. Dziękujemy Wspólnocie SNE za piątkowe sprzątanie kościoła. W najbliższy piątek proszę o posprzątanie Studentów.
 10. Tegoroczne Marsze dla Życia i Rodziny w Archidiecezji Częstochowskiej odbywać się będą
  w 3 miastach! W Częstochowie w przyszłą niedzielę. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 16.00
  w Archikatedrze. Ubierzmy się na biało, wyjdźmy na spacer, skupmy się w tym dniu na rodzinie, wspólnym świętowaniu. Dajmy świadectwo jak piękne jest życie i rodzina! Maszerujemy pod hasłem ,,Po Stronie Życia" - co jest jasnym nawiązaniem do sytuacji, która dzieje się tuż pod granicą Polski. To czas, w którym szczególnie powinniśmy docenić życie i to, że możemy cieszyć się nim w wolności i pokoju. 
 11. Serdecznie zapraszamy w Wigilię Zesłania Ducha Świętego - 4 czerwca br. na całodniowe spotkanie "Moc z Nieba" na Halę Sportową Częstochowa przy ul. Żużlowej w Częstochowie. Zaproszonym gościem i prelegentem będzie Damian Stayne - katolicki ewangelizator z Anglii, kochający Eucharystię i posługujący charyzmatem uzdrawiania. Wszelkie informacje i szczegóły spotkania na stronie wigiliazeslania.pl" 
 12. Katecheza przedchrzcielna 28 maja o godz. 10.00. Zapraszamy rodziców i chrzestnych, którzy w najbliższym czasie pragną, by ich dzieci dostąpiły łaski chrztu świętego.
 13. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej – naszego Tygodnika „Niedziela”
  i dwumiesięcznika „Tęcza” dla dzieci
  oraz do słuchania Katolickiego Radia Fiat.
 14. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia i zdrowia.