Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - 01.01.2023 r.

01
01'23

Od poniedziałku do środy Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy pół godziny po Mszy o godz. 19.00. W piątek „Dialogi nikodemowe” po Mszy wieczornej.

W środę serdecznie zapraszam wszystkich studentów na spotkanie formacyjne. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 19.00. Będziemy kontynuować tematykę spotkań przygotowujących do Światowych Dni Młodzieży.

W czwartek spotkanie Wspólnoty Szkoły Nowej Ewangelizacji po Mszy wieczornej. Konferencja o godz. 20.00, a następnie modlitwa uwielbienia wobec Najświętszego Sakramentu.

W piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego, tzw. Święto Trzech Króli. Msze św. w porządku niedzielnym o godz. 10.00, 11.30 i 20.00.

Również w piątek będzie można nabyć poświęcone kadzidło oraz kredę. Przygotowali je dla nas nasi studenci. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na wyjazd dla studentów na ŚDM.

W sobotę rano proszę o posprzątanie kościoła Wspólnotę Rodzin Emaus.

Zapraszamy do naszego kościoła akademickiego na spektakl teatralny"Ten dziwak Kasper". Przedstawienie, odbędzie się 8 stycznia w niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 20 w auli na dole. Przedstawienie Piotra Żabczyńskiego, w wykonaniu grupy teatralnej przy parafii św. Kaspra del Bufalo w Częstochowie, przenosi nas do XIX wieku, do czasów ponapoleońskich, gdzie wędrowny szewc porzuca swoje dotychczasowe życie, aby iść za głosem, który słyszy. Wstęp na przedstawienie jest wolny i choć niektóre dialogi są śmiałe można je oglądać w każdym wieku.

Wieczór uwielbienia oraz Dobę Eucharystyczną wyjątkowo będziemy przeżywać 9 stycznia, tj. w drugi poniedziałek miesiąca.  Godzinowy harmonogram adoracji przy wejściu do kościoła. Prosimy o wpisywanie się w dowolnej godzinie.

Kurs Nowe Życie to forma rekolekcji ewangelizacyjnych. Ich celem jest doświadczenie Bożej Miłości i wylanie Ducha Świętego. Najbliższy termin to 20-22 stycznia w parafii św. Stanisława BM na Błesznie. Rozpoczęcie w piątek od godz. 17.00 do 21.00, w sobotę od 8.00 do 20.00 i w niedzielę od 8.00 do 13.00. Zapisy i szczegóły na stronie sneczestochowa.org

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej, naszego Tygodnika Niedziela i słuchania Katolickiego Radia Fiat.

Wszystkim życzę błogosławionego Nowego Roku i wszelkich łask