Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - 08.01.2023 r.

08
01'23

Dzisiaj zapraszamy do naszego kościoła akademickiego na spektakl teatralny "Ten dziwak Kasper". Przedstawienie po Mszy Świętej o godzinie 20 w auli na dole. Przedstawienie Piotra Żabczyńskiego, w wykonaniu grupy teatralnej przy parafii św. Kaspra del Bufalo w Częstochowie, przenosi nas do XIX wieku, do czasów ponapoleońskich, gdzie wędrowny szewc porzuca swoje dotychczasowe życie, aby iść za głosem, który słyszy. Wstęp na przedstawienie jest wolny i choć niektóre dialogi są śmiałe można je oglądać w każdym wieku.

Jutro Wieczór uwielbienia oraz Doba Eucharystyczna. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 19.00. Godzinowy harmonogram adoracji przy wejściu do kościoła. Proszę o wpisywanie się w dowolnej godzinie.

W najbliższy wtorek, 10 stycznia o godz. 17:00 zapraszamy na kolejne spotkanie z bibliodramą. Bibliodrama zakończy się przed Mszą św. Osoby, które pragną przyjść po raz kolejny lub dołączyć do grupy prosimy o potwierdzenie swojej obecności telefonem bądź smsem do Agnieszki Kubara, pod nr tel. 884984048. Zaproszenie kierowane jest do osób dorosłych.

Od wtorku do środy Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy pół godziny po Mszy o godz. 19.00. W piątek „Dialogi nikodemowe” po Mszy wieczornej.

W środę serdecznie zapraszam wszystkich studentów na spotkanie formacyjne. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 19.00. Będziemy kontynuować tematykę spotkań przygotowujących do Światowych Dni Młodzieży.

Również w środę spotkanie formacyjne Wspólnoty 25+

W czwartek spotkanie Wspólnoty Szkoły Nowej Ewangelizacji po Mszy wieczornej. Konferencja o godz. 20.00, a następnie modlitwa uwielbienia.

W sobotę o godz. 9.00 zbiórka ministrantów oraz kandydatów na ministrantów.

Serdecznie dziękuję za wczorajsze sprzątanie kościoła Wspólnocie Rodzin Emaus. W najbliższą sobotę proszę o posprzątanie kościoła Wspólnotę 25+.

W przyszłą niedzielę Dzień Skupienia Wspólnoty Rodzin Emaus. Poprowadzi go ks. Wojciech Węgrzyniak. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 11.30, następnie przerwa obiadowa. Konferencja o Eucharystii o godz. 14.00, a o godz. 15.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i zakończenie. Zapraszamy wszystkie małżeństwa. Spotkanie jest otwarte.

Kurs Nowe Życie to forma rekolekcji ewangelizacyjnych. Ich celem jest doświadczenie Bożej Miłości i wylanie Ducha Świętego. Najbliższy termin to 20-22 stycznia w parafii św. Stanisława BM na Błesznie. Rozpoczęcie w piątek od godz. 17.00 do 21.00, w sobotę od 8.00 do 20.00 i w niedzielę od 8.00 do 13.00. Zapisy i szczegóły na stronie sneczestochowa.org

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej, naszego Tygodnika Niedziela i słuchania Katolickiego Radia Fiat.

Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia i wszelkich łask.