Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - 29.01.2023 r.

29
01'23

Dzisiaj po Mszach św. o godz. 10.00 i 11.30 w imieniu studentów zapraszam do kawiarenki. Przepyszne ciasta, wspaniała kawa i zachwycająca atmostera w zasięgu ręki.

W poniedziałek i wtorek KOLĘDA W AKADEMIKACH - MALUCH i BLIŹNIAK. Proszę o modlitwę w intencji studentów. Z tej racji adoracja po Mszy wieczornej w poniedziałek i wtorek potrwa do godz. 21.00.  

We wtorek po Mszy św. spotkanie z cyklu „Pogłębiarka”, czyli medytacja ignacjańska nad konkretnym fragmentem Pisma Świętego.  

Przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania dla studentów i pracowników Uczelni rozpocznie się w najbliższą środę, czyli 1 lutego po Mszy wieczornej. Przygotowanie potrwa do czerwca. Wszelkie szczegóły zostaną podane w środę po spotkaniu.

Spotkanie formacyjne dla studentów w środę. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 19.00. Po Mszy spotkanie w auli.

Również w środę spotkanie formacyjne Wspólnoty 25+

W czwartek spotkanie Wspólnoty Szkoły Nowej Ewangelizacji. O godz. 19.30 spotkania w grupkach dzielenia, następnie konferencja i modlitwa uwielbienia w czasie wystawienia NS.

Serdecznie dziękuję za sprzątanie kościoła Studentom. W najbliższą sobotę proszę o posprzątanie kościoła Wspólnotę Rodzin Emaus.

W piątek „Dialogi nikodemowe” po Mszy wieczornej, czyli możliwość spowiedzi i rozmowy duchowej z kapłanem.

Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 9.00.

WYPADAMY w GÓRY” - czyli studencki wyjazd z naszego Duszpasterstwa do Zakopanego w dniach od 13 do 16 lutego. Wszystkich zainteresowanych studentów zapraszamy po szczegółowe informacje do ks. Michała lub Oli Maziarskiej. Koszt wyjazdu nie przekroczy 450 zł. Dla studentów z KZA - 300 zł. Zaliczkę w wysokości 200 zł należy wpłacić do końca stycznia.

W przyszły poniedziałek – 6 lutego – WIECZÓR UWIELBIENIA. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 19.00, następnie godzinna modlitwa uwielbienia i DOBA EUCHARYSTYCZNA w ciszy, która potrwa do wtorku do Mszy wieczornej. Przy wejściu do kościoła jest godzinowy harmonogram adoracji. Prosimy o wpisywanie się w dowolnej godzinie.

Warsztaty empatyczne już od 7 lutego - prowadzący ks. Marcin Paś - duszpasterz młodzieży diecezji gliwickiej. Chcesz poznać podstawowe założenia Porozumienia bez przemocy? Dowiedzieć się jak budować relacje w oparciu o uczucia i potrzeby? Nauczyć się dawać wsparcie i empatię sobie i innym? Doświadczyć jak to jest, gdy ktoś Cię widzi, słyszy i przyjmuje ze wszystkim co w sobie nosisz?
Spotkania będą odbywać się co dwa tygodnie we wtorki od godz. 19.30 do 22.30. Zobacz czy masz czas na 9 z 10 spotkań, by wziąć udział w całości i by warsztaty miały sens. Piewszeństwo dajemy studentom, którzy mogą uczesniczyć w warsztatach za darmo. Dla pozostałych osób koszt jednego spotkania to 40 zł. Wszelkie szczegóły na ulotkach przy wyjściu z kościoła. Jeśli jesteś zaiteresowany proszę o informację do ks. Michała.

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej, naszego Tygodnika Niedziela i słuchania Katolickiego Radia Fiat.

Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia i trwania przy Słowie Bożym.