Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - 05.02.2023 r.

05
02'23

Dzisiaj po Mszach św. o godz. 10.00 i 11.30 w imieniu studentów zapraszam do kawiarenki. Przepyszne ciasta, wspaniała kawa w zasięgu ręki. A za tydzień „tłusta niedziela”, czyli wpsaniałe pączki i niespodzianki.

Dziękujemy wszystkim studentom, którzy zanieśli radość Ewangelii w czasie kolędy w akademikach. Niech Bóg pomnoży owoce tych spotkań.

Jutro, w poniedziałek – WIECZÓR UWIELBIENIA. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 19.00, następnie godzinna modlitwa uwielbienia i DOBA EUCHARYSTYCZNA w ciszy, która potrwa do wtorku do Mszy wieczornej. Przy wejściu do kościoła jest godzinowy harmonogram adoracji. Prosimy o wpisywanie się w dowolnej godzinie.

We wtorek po Mszy św. spotkanie z cyklu „Pogłębiarka”, czyli medytacja ignacjańska nad konkretnym fragmentem Pisma Świętego.  

W środę spotkanie integracyjne dla studentów. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 19.00.

Również w środę spotkanie formacyjne Wspólnoty 25+

W czwartek spotkanie Wspólnoty Szkoły Nowej Ewangelizacji. O godz. 19.30 spotkania w grupkach dzielenia, następnie konferencja i modlitwa uwielbienia.

Serdecznie dziękuję za sprzątanie kościoła Wspólnocie Rodzin Emaus. W najbliższą sobotę proszę o posprzątanie kościoła Wspólnotę 25+.

W piątek „Dialogi nikodemowe” po Mszy wieczornej, czyli możliwość spowiedzi i rozmowy duchowej z kapłanem.

WYPADAMY w GÓRY” - czyli studencki wyjazd z naszego Duszpasterstwa do Zakopanego w dniach od 13 do 16 lutego. Wszystkich zainteresowanych studentów zapraszamy po szczegółowe informacje do ks. Michała lub Oli Maziarskiej. Koszt wyjazdu nie przekroczy 450 zł. Dla studentów z KZA - 300 zł. Zaliczkę w wysokości 200 zł należy wpłacić do końca stycznia.

Warsztaty empatyczne już od najbliższego wtroku - 7 lutego - prowadzący ks. Marcin Paś - duszpasterz młodzieży diecezji gliwickiej. Chcesz poznać podstawowe założenia Porozumienia bez przemocy? Dowiedzieć się jak budować relacje w oparciu o uczucia i potrzeby? Nauczyć się dawać wsparcie i empatię sobie i innym? Doświadczyć jak to jest, gdy ktoś Cię widzi, słyszy i przyjmuje ze wszystkim co w sobie nosisz?
Spotkania będą odbywać się co dwa tygodnie we wtorki od godz. 19.30 do 22.30. Zobacz czy masz czas na 9 z 10 spotkań, by wziąć udział w całości i by warsztaty miały sens. Piewszeństwo dajemy studentom, którzy mogą uczesniczyć w warsztatach za darmo. Dla pozostałych osób koszt jednego spotkania to 40 zł. Wszelkie szczegóły na ulotkach przy wyjściu z kościoła. Jeśli jesteś zaiteresowany proszę o informację do ks. Michała.

Za tydzień w niedzielę w ramach XXXI Światowego Dnia Chorego, zostanie przeprowadzona przed naszym kościołem zbiórka ofiar do puszek. Pieniądze ofiarodawców będą przeznaczone na domy z niepełnosprawnymi sierotami społecznymi oraz na prowadzenie działalności wśród osób niepełnosprawnych i chorych, inicjowanych przez Katolicki Ruch Dobroczynny „Betel”.

Przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania dla studentów i pracowników Uczelni rozpocznie się 20 lutego po Mszy wieczornej. Przygotowanie potrwa do czerwca. Wszelkie szczegóły na naszym Facebooku.

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej, naszego Tygodnika Niedziela i słuchania Katolickiego Radia Fiat.

Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia i trwania przy Słowie Bożym.