Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - 19.02.2023 r.

19
02'23

Dzisiaj po Mszach św. o godz. 10.00 i 11.30 w imieniu studentów zapraszam do kawiarenki. Dzisiaj przeczyste ciasta domowe.

„Pogłębiarka”, czyli medytacja ignacjańska nad konkretnym fragmentem Pisma Świętego dzisiaj od godz. 18.00. Rozpoczęcie w auli.  

Przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania dla studentów i pracowników Uczelni rozpocznie się jutro - 20 lutego po Mszy wieczornej. Przygotowanie potrwa do czerwca w każdy poniedziałek. Wszelkie szczegóły u Duszpasterzy i na naszym Facebooku.

W tym tygodniu rozpoczynamy Wielki Post – czas nawrócenia i przemiany. W Środę Popielcową Msza św. z posypaniem głów popiołem o godz. 19:00. W tym dniu osoby od 18 do 60 roku życia obowiązuje post ścisły, od którego nie ma dyspensy. Pozostałe osoby obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Od jutra będzie można nabyć „Wielkopostne zdrapki”, jako ciekawą formę ćwiczeń duchowych na Wielki Post. Ofiara jest dobrowolna. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na wyjazd studentów na ŚDM.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy pół godziny po Mszy o godz. 19.00 w poniedziałek i we wtorek. W Wielkim Poście „Dialogi nikodemowe” w piątki od godz. 18.00!!!. Serdecznie zapraszamy.

Nabożeństwa Drogi Krzyżowej będą w Wielkim Poście w PIĄTKI o godz. 19.30, natomiast Gorzkie Żale w ŚRODY o godz. 19.30. Zaplanujmy czas, by poznawać i doświadczać miłości Jezusa, w tych przepięknych nabożeństwach. Każdy, kto uczestniczy w tych nabożeństwach może uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Gorzkie Żale będą w temacie POWSTAŃ.   

Przypominamy studentom, że to miejsce - "Wasze" Duszpasterstwo Akademickie jest zawsze dla Was otwarte - każdego dnia. Kiedy potrzebujecie porozmawiać, pobyć razem, pomodlić się, a może po prostu pouczyć się w ciszy - to zawsze jesteście tu mile widziani. Jeśli odczuwacie pragnienie spowiedzi albo rozmowy to nr telefonów "Waszych" Duszpasterzy znajdziecie na naszej stronie internetowej. My również jesteśmy tutaj dla Was. Szczególnie zapraszam na spotkanie formacyjne wszystkich studentów w najbliższą środę po Mszy wieczornej do auli.

Również w środę – o godz. 20.00 – spotkanie Wspólnoty 25+

W czwartek spotkanie Wspólnoty Szkoły Nowej Ewangelizacji. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 19.00, następnie dzielenie w grupkach, konferencja i modlitwa uwielbienia.

Serdecznie dziękuję za sprzątanie kościoła Wspólnocie SNE. W najbliższą sobotę proszę o posprzątanie kościoła Studentów.

Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD, np. Pralki, telewizory, komputery). Zbiórka potrwa do najbliższego wtoeku do godz. 16.00. Zużyty sprzęt można składać pod bramą garażową.

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej, naszego Tygodnika Niedziela i słuchania Katolickiego Radia Fiat.

Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia i owocnego przeżywania czasu Wielkiego Postu..