Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - 26.02.2023 r.

26
02'23

Wczoraj nasi ministranci uczestniczyli w mistrzostwach ministrantów w piłce halowej w regionie częstochowskim i zajęli 2 miejsce. Serdecznie im gratulujemy i dziękujemy za reprezentowanie naszej wspólnoty, za wielkie serce i ducha walki na boisku. Dziękujemy za przekazany puchar.

Zapraszamy do udziału w akcji „Powstań i pomóż wstać”. Wychodząc z kościoła możecie nabyć za dobrowolną ofiarą własnoręcznie robioną dziesiątkę różańca i rozważyć na niej raz w tygodniu tajemnicę bolesną w intencji nawrócenia studentów. Dodatkowo można w tym dniu podjąć dowolną formę postu. Ofiary materialne zebrane w ramach tej inicjatywy zostaną przeznaczone na wyjazd dla studentów na ŚDM.

Dzisiaj po Mszach św. o godz. 10.00 i 11.30 w imieniu studentów zapraszamy do kawiarenki. Dzisiaj przepyszne babeczki i ciasta domowe.

Dzisiaj spotkanie „Pogłębiarki” jest odwołane. Zapraszamy za tydzień.

Przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania dla studentów i pracowników Uczelni rozpoczęło się w poniedziałek 20 lutego. Jeśli ktoś jest zainteresowany może jeszcze dołączyć jutro do grupy. Przygotowanie potrwa do czerwca w cyklu spotkań cotygodniowych.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy pół godziny po Mszy o godz. 19.00 w poniedziałek i we wtorek. W Wielkim Poście „Dialogi nikodemowe” w piątki od godz. 18.00!!!. Serdecznie zapraszamy.

We wtorek ks. Wojciech zaprasza wszystkich studnetów na bieganie. Start o godz. 20.00.

Nabożeństwa Drogi Krzyżowej będą w Wielkim Poście w PIĄTKI o godz. 19.30, natomiast Gorzkie Żale w ŚRODY o godz. 19.30. Zaplanujmy czas, by poznawać i doświadczać miłości Jezusa, w tych przepięknych nabożeństwach. Każdy, kto uczestniczy w tych nabożeństwach może uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Gorzkie Żale będą w temacie POWSTAŃ.   

Przypominamy studentom, że to miejsce - "Wasze" Duszpasterstwo Akademickie jest zawsze dla Was otwarte - każdego dnia. Kiedy potrzebujecie porozmawiać, pobyć razem, pomodlić się, a może po prostu pouczyć się w ciszy - to zawsze jesteście tu mile widziani. Jeśli odczuwacie pragnienie spowiedzi albo rozmowy to numery telefonów "Waszych" Duszpasterzy znajdziecie na naszej stronie internetowej. Szczególnie zapraszamy na spotkanie formacyjne wszystkich studentów w najbliższą środę. Rozpoczęcie Mszą św. O godz. 19.00, potem Gorzkie Żale i niespodzianka.

Również w środę – o godz. 20.00 – spotkanie Wspólnoty 25+

Spotkanie o liturgii w środę o godz. 20.30 w „katakumbach”. Poprowadzi je ks. Adam Polak - diecezjalny moderator Ruchu Światło-Życie.

W czwartek spotkanie Wspólnoty Szkoły Nowej Ewangelizacji. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 19.00, następnie dzielenie w grupkach, konferencja i modlitwa uwielbienia.

Serdecznie dziękuję za sprzątanie kościoła Studentom. W najbliższą sobotę proszę o posprzątanie kościoła Wspólnotę Rodzin Emaus.

Można jeszcze nabyć „Wielkopostne zdrapki”, jako ciekawą formę ćwiczeń duchowych na Wielki Post. Ofiara jest dobrowolna. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na wyjazd studentów na ŚDM.

W przyszły poniedziałek - 6 marca - kolejny Wieczór Uwielbienia rozpoczynający Dobę Eucharystyczną. Zachęcamy do wpisywania się w harmonogram adoracji, który znajduje się przy wejściu do kościoła, by nie było ani jednej chwili, w której Jezus Eucharystyczny jest sam.

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej, naszego Tygodnika Niedziela i słuchania Katolickiego Radia Fiat.

Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia i owocnego przeżywania czasu Wielkiego Postu.