Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - 07.05.2023 r.

07
05'23

Dzisiaj po Mszach św. o godz. 10.00 i 11.30 w imieniu studentów zapraszamy do kawiarenki. Wspaniała kawa i ciasto. Za tydzień natomiast będą wspaniałe papieskie kremówki.

Nabożeństwa majowe codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 18.30, w niedzielę o godz. 19.30. W piątki szczególnie zapraszamy wszystkie dzieci. W czasie nabożeństw rozważamy – Traktat o prawdziwym nabożeństwie do NMP - św. Ludwika Marii Grignion de Montfort. 

Jutro Uroczystość św. Stanisława BM oraz kolejny Wieczór uwielbienia i Doba Eucharystyczna. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 19.00. Zachęcamy do wpisywania się w harmonogram adoracji wystawiony przy windzie.

We wtorek po Mszy św. spotkanie z cyklu „Pogłębiarka”, czyli rozważanie Słowa Bożego metodą ignacjańską.

Również we wtorek ks. Wojciech zaprasza wszystkich studentów na bieganie. Start o godz. 20.00 pod kościołem.

SPOTKANIA FORMACYJNE w tym tygodniu:

W ŚRODĘ - spotkanie dla studentów z cyklu: „Studenckie love”. Jak poukładać relacje damsko-męskie. Prowadzą: Małgorzata i Rafał Dudzińscy. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 19.00, następnie spotkanie w auli. 

W ŚRODĘ o 19.45 - spotkanie Wspólnoty 25+

W CZWARTEK na godz. 19.00 zapraszamy studentów oraz wszystkich chętnych pragnących formować się w SNE św. Jana Chrzciciela. Po Mszy św. spotkanie w grupkach dzielenia, potem konferencja tematyczna i modlitwa uwielbienia.  

W SOBOTĘ o godz. 9.00 zbiórka ministrantów.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy pół godziny po Mszy o godz. 19.00 we wtorek i środę. W piątek „Dialogi nikodemowe” po Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy.

Przypominamy studentom, że to miejsce - "Wasze" Duszpasterstwo Akademickie jest zawsze dla Was otwarte - każdego dnia. Kiedy potrzebujecie porozmawiać, pobyć razem, pomodlić się, a może po prostu pouczyć się w ciszy - to zawsze jesteście tu mile widziani. Zapraszamy również Studentów na siatkówkę w piątki na godz. 20.00 do Klubu Politechnik.

Dziękuję Wspólnocie Rodzin Emaus za sprzątanie kościoła. W najbliższą sobotę proszę o posprzątanie kościoła Wspólnotę 25+.

W przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 20.00 w naszym duszpasterstwie odbędzie się koncert charytatywny dla Zosi z 3 klasy z Jasnogórksiej Szkoły Muzycznej. W grudniu otrzymała diagnozę cukrzycy I stopnia i żeby mogła w miarę normalnie funkcjonować potrzebna jest pompa insulinowa, której koszt to około 35 tys. Po koncercie - jako cegiełkę - będzie możliwość zakupu karty USB z muzyką nagraną przez gitarzystów JSM. Serdecznie zapraszam

W dniach od 11 do 16 lipca br. w Częstochowie odbędzie się Kurs Dawid - dla posługujących muzycznie - instrumentalistów i wokalistów. To forma rekolekcji, których celem jest formacja duchowa muzyków w dziele Nowej Ewangelizacji. Rekolekcje będą odbywały się w naszym duszpastertwie i będą miały charakter dochodzony. Kwota rekolekcji z pełnym wyżywieniem oraz materiałami kursowymi to 590 zł - rekolekcje trwają 6 dni. Więcej szczegółów u ks. Michała, a zapisy na stronie sneczestochowa.org

Referat Katechetyczny i Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej w Częstochowie zapraszają osoby zaangażowane w życie apostolskie parafii (Kościoła) do udziału w Pielgrzymce do Ziemi Świętej. Pielgrzymka odbędzie się w dniach od 25 czerwca do 1 lipca 2023 r. Organizatorem pielgrzymki jest biuro "Alf". Grupa będzie wynosić 30 osób. Szczegółowy program pielgrzymki i możliwość zgłoszenia u ks. Michała.

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej – naszego Tygodnika „Niedziela” oraz do słuchania Katolickiego Radia Fiat.

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.