Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - 13.08.2023 r.

14
08'23

W związku z bardzo ciężkim stanem zdrowia Krzysztofa Szewczyka, bardzo serdecznie proszę o nieustanną modlitwę o cud uzdrowienia dla niego. Polecajmy jego oraz całą rodzinę opiece Matki Bożej.

Msze św. w niedziele w okresie wakacji o godz. 11.30 i 20.00. NIE MA MSZY O GODZ. 10.00

Dzisiaj nie będzie kawierenki.

Dziękujemy wszystkim za obecność na Odpuście ku czci św. Teresy Benedykty od Krzyża.

Adoracja półgodzinna w ciszy po Mszy wieczornej w poniedziałek oraz od środy do piątku.

We wtorek przeżywamy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. o godz. 11.30 i 20.00. W polskiej tradycji to święto zwane jest również świętem Matki Bożej Zielnej. Na pamiątkę podania głoszącego, że Apostołowie zamiast ciała Maryi znaleźli kwiaty, poświęca się kwiaty, zioła i kłosy zbóż.

Od 17 sierpnia do 24 sierpnia trwamy w Nowennie przed Uroczystością NMP Częstochowskiej, patronki naszego miasta i Archidiecezji. W naszej wspólnocie Nowenna będzie odmawiana na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu.

Dziękuję za wczorajsze posprzątanie kościoła Wspólnocie 25+. W najbliższą sobotę proszę o posprzątanie kościoła Wspólnotę SNE.

Zapraszamy STUDENTÓW na niesamowity czas w Tatrach. RAZEM będziemy zdobywać szczyty i umacniać się duchowo, by "naładować akumulatory" przed nowym rokiem akademickim. Termin 10-13 września. Zapisy do końca sierpnia u Antka Wielgusa. Szczegóły na plakacie. 

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej – naszego Tygodnika „Niedziela” oraz do słuchania Katolickiego Radia Fiat.

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia