Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - 05.05.2024 r.

04
05'24

Dzisiaj NIE BĘDZIE KAWIARENKI z racji nieobecności stydentów.

W tym tygodniu

- w poniedziałek - Wieczór uwielbienia oraz Doba Eucharystyczna. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 19.00. Godzinowy harmonogram adoracji przy wejściu do kościoła. Proszę o wpisywanie się w dowolnej godzinie.

- we wtorek - o godz. 10.00 spotkanie kawowe dla wszystkich mam (wraz z dziećmi) w katakumbach. O godz. 19.00 spotkania z cyklu: „Teatralne wtorki” - dla tych, którzy chcą poznawać swoje granice i możliwości, pokonywać blokady i lęki, rozwijać zainteresowania i pasje poprzez zabawy teatralne i improwizacje ruchowe. Spotkanie w auli.

O godz. 20.00 spotkanie modlitewne wspólnoty 25+ w kościele

- w środę - po Mszy św. o godz. 19.45 kolacja dla studentów, a następnie konferencja tematyczna na podstawie ewangelii wg św. Marka. Potem indywidualna medytacja i dzielenie. Serdecznie zapraszamy.  

- w czwartek - od godz. 16.00 do 18.00 darmowe konsultacje psychologiczne dla studentów. Prowadzi ks. Rafał Kowalski. Wejście od podwórka koło windy. Studentów pragnących skorzystać z konsultacji proszę o zgłoszenie tej informacji do ks. Michała do wtorku.

Również w czwartek po Mszy św. zapraszamy na spotkanie z Raymondem Naderem, który przeżył niezwykłe doświadczenie mistyczne w pustelni, w której ostatnie lata spędził św. Szarbel. Po nocy pełnej niewytłumaczalnych wydarzeń na jego ramieniu pojawił się znak pięciu palców. Warto przyjść i posłuchać tego niesamowitego świadectwa.

- w piątek - po Mszy św. „Dialogi Nikodemowe”, możliwość rozmowy duchowej, spowiedzi i adoracji. Siatkówka dla studentów o godz. 18.45 w klubie Politechnik.

- w sobotę - o godz. 9.00 zbiórka dla ministrantów i kandydatów. O godz. 18.00 w refektarzu duszpasterstwa kolejne spotkanie z cyklu: „Miłujcie się” skierowane do par „chodzących ze sobą” oraz narzeczonych. Tematem będą: „Języki miłości - jak rozpoznać i wcielić w życie” 

Nabożeństwa majowe w tygodniu o godz. 18.30, w niedzielę o godz. 19.30. W czasie nabożeństw będziemy rozważać książkę abpa Fultona Sheena: „Maryja. Pierwsza miłość świata”. We wtorki w miesiącu maju zapraszamy dzieci na godz. 18.15 do auli na krótkie spotkania, w czasie których będziemy mogli poznawać Maryję, rozważając zagadki, które skrywają w sobie wybrane wezwania Litanii Loretańskiej.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy we wtorek i środę po Mszy wieczornej.

Dziękuję za wczorajsze sprzątanie kościoła Wspólnocie Rodzin Emaus. W najbliższą sobotę proszę o posprzątanie kościoła Wspólnotę 25+.

W przyszły poniedziałek o godz. 19.00 kolejne spotkanie z cyklu „PO(d)RYWY SERCA” dla studentów zakochanych, par i narzeczonych oraz tych, którzy pragną modlić się o dobrego współmałżonka i pragnących miłości. Temat: Pieśń nad pieśniami, czyli o miłości oblubieńczej. Po Mszy św. w auli potańcówka dla studentów.

Przypominamy studentom, że to miejsce - "Wasze" Duszpasterstwo Akademickie jest zawsze dla Was otwarte - każdego dnia. Kiedy potrzebujecie porozmawiać, pobyć razem, pomodlić się, a może po prostu pouczyć się w ciszy - to zawsze jesteście tu mile widziani.

W Wigilię Zesłania Ducha Świętego - 18 maja o godz. 18.00 w Parafii św. Stanisława BM w Częstochowie czuwanie modlitewne dla wszystkich chętnych. Rozpoczęcie Mszą św. a następnie wspólne wołanie o rozpalenie darów Ducha Świętego. Właśnie wtedy nasz katechumen Felix przyjmie chrzest, bierzmowanie i Komunię Świętą. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

Katecheza przedchrzcielna 25 maja o godz. 10.00. Zapraszamy rodziców i chrzestnych, którzy w najbliższym czasie pragną, by ich dzieci otrzymały sakrament chrztu świętego.

W dniach od 15 do 20 lipca br. w Częstochowie odbędzie się Kurs Dawid - dla posługujących muzycznie - instrumentalistów i wokalistów. To forma rekolekcji, których celem jest formacja duchowa muzyków w dziele Nowej Ewangelizacji. Rekolekcje będą odbywały się w naszym duszpastertwie i będą miały charakter dochodzony. Wszelkie szczegóły na stronie sneczestochowa.org

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.