Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - 12.05.2024 r.

12
05'24

Dzisiaj po Mszach o godz. 10.00 i 11.30 po dłuższej przerwie zapraszamy do naszej KAWIARENKI do auli. Wspaniała kawa i ciasto, które przygotowali dla nas studenci.

W tym tygodniu

- w poniedziałek - o godz. 19.00 kolejne spotkanie z cyklu „PO(d)RYWY SERCA” dla studentów zakochanych, par i narzeczonych oraz tych, którzy pragną modlić się o dobrego współmałżonka i pragnących miłości. Temat: Pieśń nad pieśniami, czyli o miłości oblubieńczej. Po Mszy św. w auli potańcówka dla studentów. Motyw: wiejski.

- we wtorek - o godz. 10.00 spotkanie kawowe dla wszystkich mam (wraz z dziećmi) w katakumbach na plebanii. O godz. 20.00 spotkanie wspólnoty 25+. Konferencja i dzielenie w grupach.

- w środę - po Mszy św. o godz. 19.45 kolacja dla studentów, a następnie konferencja tematyczna na podstawie ewangelii wg św. Marka. Potem indywidualna medytacja i dzielenie. Serdecznie zapraszamy.  

- w czwartek - po Mszy św. spotkanie Wspólnoty SNE. Konferencja i modlitwa uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem.

- w piątek - po Mszy św. „Dialogi Nikodemowe”, możliwość rozmowy duchowej, spowiedzi i adoracji. Po Mszy św. „Pogłębiarka” czyli medytacja Pisma Świętego metodą ignacjańską. Siatkówka dla studentów o godz. 18.45 w klubie Politechnik.

- w sobotę - Wigilia Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy do parafii św. Stanisława BM w Częstochowie. O godz. 18.00 Msza św., w czasie której nasz katechumen Felix przyjmie chrzest, bierzmowanie i Komunię świętą. Po Mszy św. czuwanie modlitewne dla wszystkich chętnych.

Nabożeństwa majowe w tygodniu o godz. 18.30, w niedzielę o godz. 19.30. W czasie nabożeństw będziemy rozważać książkę abpa Fultona Sheena: „Maryja. Pierwsza miłość świata”. We wtorki w miesiącu maju zapraszamy dzieci na godz. 18.15 do auli na krótkie spotkania, w czasie których będziemy mogli poznawać Maryję, rozważając zagadki, które skrywają w sobie wybrane wezwania Litanii Loretańskiej.

Przypominamy studentom, że to miejsce - "Wasze" Duszpasterstwo Akademickie jest zawsze dla Was otwarte - każdego dnia. Kiedy potrzebujecie porozmawiać, pobyć razem, pomodlić się, a może po prostu pouczyć się w ciszy - to zawsze jesteście tu mile widziani.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od poniedziałku do środy po Mszy wieczornej.

Dziękuję za wczorajsze sprzątanie kościoła Wspólnocie 25+. W najbliższą sobotę proszę o posprzątanie kościoła Wspólnotę SNE.

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 20.00 wspólnota rocznikowa ks. Tomasza będzie dziękować Bogu za dar kapłaństwa w kolejną rocznicę swoich święceń.

Katecheza przedchrzcielna 25 maja o godz. 10.00. Zapraszamy rodziców i chrzestnych, którzy w najbliższym czasie pragną, by ich dzieci otrzymały sakrament chrztu świętego.

Zapraszamy serdecznie wszystkich na coroczny Marsz dla Życia i Rodziny, który odbędzie się w Częstochowie 26 maja. Początek marszu po Mszy św. w Archikatedrze o godz. 16.00, a następnie przemarsz alejami NMP. Organizatorzy proszą, aby przyjść ubranym na biało i przynieść kwiaty, które zostaną złożone pod figurą Niepokalanej na błoniach jasnogórskich.

W dniach od 15 do 20 lipca br. w Częstochowie odbędzie się Kurs Dawid - dla posługujących muzycznie - instrumentalistów i wokalistów. To forma rekolekcji, których celem jest formacja duchowa muzyków w dziele Nowej Ewangelizacji. Rekolekcje będą odbywały się w naszym duszpastertwie i będą miały charakter dochodzony. Wszelkie szczegóły na stronie sneczestochowa.org

Zostało kilka ostatnich miejsc na rekolekcje dla małżeństw i rodzin w Gródku nad Dunajcem. 23-30 czerwca. Dobre miejsce na wypoczynek z dziećmi i pogłębienie relacji z Bogiem. Więcej informacji na stronie rodzinyemaus.pl oraz na Facebooku WRE.

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.