Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - 19.05.2024 r.

19
05'24

W dniu wczorajszym w czasie Wigilii Zesłania Ducha Świętego nasz student Felix Kuśmierski przyjął sakramenty wtajemniczenia chrześcijańśkiego: chrzest, bierzmowanie i Komunię Świętą. W jego imieniu dziękuję Bogu za tę łaskę oraz wam wszystkim, którzy wspieraliście go modlitwą.

Dzisiaj po Mszach o godz. 10.00 i 11.30 zapraszamy do naszej KAWIARENKI do auli. Wspaniała kawa i ciasto, które przygotowali dla nas studenci.

Dzisiaj na Mszy św. o godz. 20.00 wspólnota rocznikowa ks. Tomasza będzie dziękować Bogu za dar kapłaństwa w 8 rocznicę swoich święceń.

W tym tygodniu

- w poniedziałek - po Mszy św, spotkanie modlitewne WRE „U studni”. Zapraszam szczególnie małżonków ze wspólnoty

- we wtorek - o godz. 20.00 kolejne spotkanie z cyklu „Tajemnice liturgii”. Jeśli pragniesz zgłębić prawdę o Eucharystii to z pewnością się nie zawiedziesz. Również o godz. 20.00 spotkanie wspólnoty 25+. Konferencja i dzielenie w grupach.

- w środę - po Mszy św. o godz. 19.45 kolacja dla studentów, a następnie konferencja tematyczna na podstawie ewangelii wg św. Marka. Potem indywidualna medytacja i dzielenie. Serdecznie zapraszamy.  

- w czwartek - od godz. 16.00 darmowe konsultacje psychologiczne dla studentów. Prowadzi Agnieszka Kubara. Wejście od podwórka koło windy. Studentów pragnących skorzystać z konsultacji proszę o zgłoszenie tej informacji do ks. Michała do wtorku.

Po Mszy św. spotkanie Wspólnoty SNE. O godz. 20.00 konferencja i modlitwa uwielbienia w auli.

- w piątek - o godz. 17.00 w refektarzu duszpasterstwa kolejne spotkanie z cyklu: „Miłujcie się” skierowane do par „chodzących ze sobą” oraz narzeczonych. Tematem będą: „Finanse w małżeństwie”. 

Po Mszy św. „Dialogi Nikodemowe”, możliwość rozmowy duchowej, spowiedzi i adoracji. Po Mszy św. „Pogłębiarka” czyli medytacja Pisma Świętego metodą ignacjańską. Siatkówka dla studentów o godz. 18.45 w klubie Politechnik.

- w sobotę - o godz. 9.00 zbiórka dla ministrantów i kandydatów na ministrantów. Natomiast o godz. 10.00 katecheza przedchrzcielna. Zapraszamy rodziców i chrzestnych, którzy w najbliższym czasie pragną, by ich dzieci otrzymały sakrament chrztu świętego.

Nabożeństwa majowe w tygodniu o godz. 18.30, w niedzielę o godz. 19.30. We wtorki zapraszamy dzieci na godz. 18.15 do auli na krótkie spotkania, w czasie których będziemy mogli poznawać Maryję, rozważając zagadki, które skrywają w sobie wybrane wezwania Litanii Loretańskiej.

Przypominamy studentom, że to miejsce - "Wasze" Duszpasterstwo Akademickie jest zawsze dla Was otwarte - każdego dnia. Kiedy potrzebujecie porozmawiać, pobyć razem, pomodlić się, a może po prostu pouczyć się w ciszy - to zawsze jesteście tu mile widziani.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od poniedziałku do środy po Mszy wieczornej.

Dziękuję za wczorajsze sprzątanie kościoła Wspólnocie SNE. W najbliższą sobotę proszę o posprzątanie kościoła Studentów.

Zapraszamy serdecznie wszystkich na coroczny Marsz dla Życia i Rodziny, który odbędzie się w Częstochowie 26 maja, w przyszłą niedzielę. Początek marszu po Mszy św. w Archikatedrze o godz. 16.00, a następnie przemarsz alejami NMP. Organizatorzy proszą, aby przyjść ubranym na biało i przynieść kwiaty, które zostaną złożone pod figurą Niepokalanej na błoniach jasnogórskich.

W dniach od 15 do 20 lipca br. w Częstochowie odbędzie się Kurs Dawid - dla posługujących muzycznie - instrumentalistów i wokalistów. To forma rekolekcji, których celem jest formacja duchowa muzyków w dziele Nowej Ewangelizacji. Rekolekcje będą odbywały się w naszym duszpastertwie i będą miały charakter dochodzony. Wszelkie szczegóły na stronie sneczestochowa.org

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.