Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - 09.06.2024 r.

09
06'24

Dzisiaj o godz. 19.00 w auli duszpasterstwa zostanie wyświetlony film dokumentalny o aborcji w Polsce pt.: „Miało nie żyć”. Zapraszam

Nabożeństwo czerwcowe w każdą niedzielę 15 minut przed Mszą o godz. 20.00, a w tygodniu - zaraz po Mszy św. wieczornej.

W tym tygodniu

- w poniedziałek - o godz. 19.00 ostatnie w tym roku akademickim spotkanie z cyklu „PO(d)RYWY SERCA” dla studentów zakochanych, par i narzeczonych oraz tych, którzy pragną modlić się o dobrego współmałżonka i pragnących miłości. Temat: Kochać pomimo. Po Mszy św. w auli potańcówka dla studentów. Motyw potańcówki: Hawaje

- we wtorek - o godz. 10.00 spotkanie kawowe dla wszystkich mam (wraz z dziećmi) w katakumbach. O godz. 16.30 Bibliodrama. Zapisy u Agnieszki Kubara pod nr 884984048. Wstęp wolny. O 20.00 spotkanie formacyjne Wspólnoty 25+ w refektarzu DA.

- w środę - po Mszy św. o godz. 19.45 kolacja dla studentów, a następnie konferencja tematyczna na podstawie ewangelii wg św. Marka. Potem indywidualna medytacja i dzielenie. Serdecznie zapraszamy.  

- w czwartek - po Mszy św. spotkanie Wspólnoty SNE. O godz. 20.00 konferencja i modlitwa uwielbienia w auli Duszpasterstwa.

- w piątek - po Mszy św. „Dialogi Nikodemowe”, możliwość rozmowy duchowej, spowiedzi i adoracji. Po Mszy św. Również „Pogłębiarka” czyli medytacja Pisma Świętego metodą ignacjańską. Siatkówka dla studentów o godz. 18.45 w klubie Politechnik.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od poniedziałku do środy po Mszy wieczornej.

Dziękuję za wczorajsze sprzątanie kościoła Wspólnocie 25+. W najbliższą sobotę proszę o posprzątanie kościoła Wspólnotę SNE. GENERALNE SPRZĄTANIE kościoła odbędzie się 19 czerwca w przyszłą środę. Od godz. 9.00 zapraszam studentów. Od godz. 16.00 Wspólnotę 25+, a po Mszy wieczornej Wspólnotę Rodzin Emaus i SNE. Zapraszam również do pomocy w sprzątaniu osoby nie formujące się w żadnej ze wspólnot w DA, dla których to miejsce jest ważne.

W przyszły wtorek 18 czerwca o godz. 20.00 ostatnie spotkanie z cyklu „Tajemnice liturgii”. Jeśli pragniesz zgłębić prawdę o Eucharystii to z pewnością się nie zawiedziesz.

Fundacja Akademicka na Progu wspiera akcję organizowaną przez Archikatedrę Częstochowską pt. "III Festyn na Starym Rynku", który odbędzie się 14 czerwca przy Archikatedrze. Dlatego zwracamy się do wszystkich o przyniesienie do DA rzeczy, które będą stanowiły fanty w loterii fantowej. Prosilibyśmy o nowe rzeczy. Rzeczy można zostawić w DA najpóźniej do jutra w pudełku przy wyjściu z kościoła.

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.